Exteriér

Jak na špinavou nebo posprejovanou fasádu?

Pamatujete si ještě na to, jak váš dům „zářil“ díky čerstvě vymalované fasádě? Sklízel obdiv sousedů i kolemjdoucích, ale postupem času se na něm usadila špína, saze, mech a jiné atmosférické a organické nečistoty. Přesto není nic ztraceno. Vaše fasáda může opět vypadat jako nová a to i bez nutnosti aplikace nového nátěru. Ve spolupráci se společností AXIOM REAL, spol s.r.o. jsme pro vás připravili článek, ve kterém se dozvíte vše o moderním způsobu mytí a čištění fasád. Úspěšná firma patří v oboru čištění povrchů a ochrany staveb k uznávaným specialistům a nabízí komplexní služby již deset let.

Vzhled fasády se podílí na celkovém estetickém dojmu objektu. A přestože se říká „nesuď knihu podle obalu“, je to právě exteriér, na základě kterého si ostatní udělají obrázek o tom, jak to vypadá u vás doma. Tím pravým důvodem, který by vás měl motivovat k vyčištění fasády, je samozřejmě osobní pocit z pěkného bydlení. Dobrá zpráva je, že váš dům může opět získat původní tvář.

Co všechno lze vyčistit?

AXIOM REAL dokáže očistit fasádu od všech běžných atmosférických i organických nečistot. To znamená od smogu, sazí, prachu, ale také mechu, řas, hub, lišejníků a plísní,

Na typu fasády nezáleží, vyčistit lze běžné materiály, ale také žulu, umělý a přírodní kámen, tranvertin, beton nebo cihly. Problém nepředstavuje ani mramorový, keramický, železný, lakovaný nebo plastový povrch.

čištění fasády

Jak čištění fasády probíhá?

Znečištěnou fasádu samozřejmě není možné umýt klasickým způsobem (např. vodou nebo běžnými přípravky). Je třeba přihlédnout k tomu, že ke znečištění dochází průběžně v časovém horizontu několika let a nečistoty se dostávají hlouběji do struktury. Vyškolení zaměstnanci AXIOM REAL používají speciální čistící prostředky, které jsou šetrné k fasádě i životnímu prostředí, ale také vysokotlaké čistící přístroje a v případě potřeby provádí mikroabrazivní tryskání/pískování.

Vyčistit lze také posprejovanou fasádu

Čerstvě vymalovaná fasáda nebo třeba betonový plot představují obrovskou výzvu pro přívržence pouličního umění. Pokud se vás dům stane terčem vandalů, opět se můžete obrátit na profesionály z AXIOM REAL.

Vyčištění povrchu od graffiti je samozřejmě ještě náročnější než běžné čištění. Ale rozhodně ne nemožné. Pokud vás napadlo, že graffiti přemalujete fasádní barvou, raději od svého záměru upusťte. Nápis by pravděpodobně prosvítal. AXIOM REAL používá speciální odstraňovače, které efektivně vyčistí podklad od graffity tak, aby neprosvítalo a zároveň nedošlo k poškození materiálu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pokud se z nějakého důvodu odstranění nepovede tak, aby byl výsledek stoprocentní, nezaplatíte ani korunu.
AXIOM REAL nabízí také aplikaci antigraffiti nátěru, který slouží jako prevence před dalším případným útokem vandala. Speciální vrstva se aplikuje přímo na fasádu domu či na jiný stavební prvek. Odstranění barvy ze spreje nebo lihového fixu je pak velmi snadné a rychlé. Navíc si můžete vybrat z několika systémů nátěrů až s 6-ti letou zárukou. Po dobu od 1 do 3 let budete moct využít odstranění graffiti zdarma a to v rámci non-stop servisu.

Proč jsou služby od AXIOM REAL efektivní a cenově dostupné?

Důvodů je hned několik. Profesionálové se v oboru pohybují řadu let a mají s čištěním fasád a dalších povrchů soustu zkušeností. Kromě toho využívají stroje torbo, které fungují na bázi tryskání mikroabrazivních částic. Tato speciální zařízení eliminují prašnost až o 95 % a používají se ve více než 50 zemích světa.

Pokud vás služby zaujaly, neváhejte zažádat o cenovou kalkulaci na míru. Kontaktní údaje a další informace najdete na webových stránkách www.ars.cz.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Odborná montáž oken

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Obraťte se na českou firmu Oknoplastik.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.