Rekonstrukce domu

Srovnání střešních krytin

Už jste přemýšleli nad tím, jak strávíte letošní léto? Pokud patříte k těm, kteří se budou během prázdnin věnovat rekonstrukci, pak je dnešní článek určen právě pro vás. Tím spíš, čeká-li vás rekonstrukce střechy – představíme vám výhody a nevýhody všech běžných střešních krytin.

Před samotným srovnáním připomínáme, že při výběru střešní krytiny musíte důkladně zvážit:

  • nosnost krovu
  • estetický dojem
  • pochozí/nepochozí charakter

Pálené tašky

Pálené tašky jsou vysoce odolné proti povětrnostním vlivům, mají dlouhou životnost a vysokou pevnost. Jsou stálobarevné a může se po nich chodit. Mezi nevýhody patří vyšší hmotnost, takže vyžadují pevný krov. Odradit vás může také vyšší pořizovací cena.

Betonové tašky

Hlavním důvodem, proč se na střechách stále častěji objevují betonové tašky, je pestré spektrum provedení a povrchových úprav. Cena je nižší než v případě pálené tašky, nicméně nikoliv na úkor životnosti. Slabou stránkou betonových tašek je větší náchylnost k tvorbě mechu, menší mechanická odolnost (tašky se mohou lámat), vysoká hmotnost a menší barevná stálost. Beton zažívá v posledních letech boom a dočtete se o něm spoustu zajímavostí na webu.

Plechová střecha

Plech je mnohonásobně lehčí než výše uvedené materiály, což s sebou přináší řadu podstatných výhod. Plechová střecha nevyžaduje tak robustní krov, čímž se během rekonstrukce či stavby ušetří nemalá část nákladů. Zároveň je k mání mnoho druhů profilů v rozličných povrchových úpravách. Estetika moderních plechových krytin je na vysoké úrovni. Méně příjemná je velmi vysoká pořizovací cena krytiny, komplikovanější opravy (především v případě nepochozí střechy) a absence zvukové a tepelné izolace (tu však poskytnou další vrstvy).

Affaltové šindele

Podobně jako plechové krytiny, patří i asfaltové šindele mezi lehké střešní krytiny. Oproti plechu je ale šindel cenově dostupnější a v podstatě patří mezi nejlevnější alternativy vůbec. Pokládka je snadná a rychlá, a to samé platí o budoucích opravách. Mezi nevýhody patří omezená životnost a horší izolační vlastnosti.

Co dodat závěrem? Na životnost střechy má největší vliv kvalita materiálu a dodržení technologických postupů pokládky. Nezapomeňte také na skutečnost, že krytina na šikmé střeše vydrží déle než na střeše s menším sklonem. Na trhu jsou také další krytiny, např. plastové nebo slaměné došky, vláknocementová krytina a břidlice – vzhledem k tomu, že se nevyužívají tak často, budeme se jim blíže věnovat v budoucnu.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.