Zařizujeme obývací pokoj: Na co si dát pozor?

Středobodem každé domácnosti je obývací pokoj. Anebo by alespoň měl být. Pokud se o tom vašem nedá konstatovat, že je dostatečně útulný a nebudí příliš reprezentativní dojem, napravte to. Renovace obývacího pokoje nemusí být tak finančně a časově náročná, jak jste si možná doposud mysleli. A my vám prozradíme, na co se zaměřit!

Čistoskvoucí stěny a stylová podlaha

V prvé řadě se pusťte do malování, neboť nic neprospěje interiéru tak jako zbrusu nová výmalba. Barvy volte opatrně a snažte se celek sladit tak, aby byl kompaktní. V menších obývacích pokojích jsou samozřejmostí světlejší tóny, které opticky zvětší prostor. Zvažte i pokládku nové podlahy. Plovoučka je cenově dostupná a praktická. Špatnou volbou však není ani koberec, který může působit luxusně. Mimo to je příjemný na omak. Na druhou stranu se příliš nehodí do bytu, který obývají lidé s alergiemi. Ať už se nakonec rozhodnete pro jakoukoliv podlahovou krytinu, nezapomeňte ji barevně sladit s podlahou. Barvy se musí doplňovat, jedině tak budou působit harmonicky.

Dopřejte si komfortní sedací soupravu

Co se týče zařízení, v obývacím pokoji by neměla chybět prostorná pohovka. Přesto přihlédněte k dispozicím místnosti a vyberte si sedačku, která zabere jen tolik místa, kolik je skutečně zapotřebí.

Bez obývací stěny to nepůjde

A nezapomeňte ani na obývací stěnu, bez které by v moderním obýváku „něco“ chybělo. Obývákové sestavy se vyrábí v nejrůznějších designových variantách, takže si na sví přijde každý – od příznivců klasiky až po milovníky minimalismu. V souvislosti s nábytkem pro vás máme i konkrétní tip: Vyberte si moderní obývací sestavu u T-nábytek.cz! obyvaci-stena Proč nakupovat u tohoto specializovaného prodejce? Široká nabídka, vysoká kvalita produktů a velmi příznivé ceny jsou pádné důvody. Za zmínku stojí i přehlední filtrování, díky kterému najdete ideální obývací stěnu okamžitě. Volte podle barvy, dekoru, materiálu a ceny. Za dopravu (v případě nákupu nad 3000 Kč) neplatíte vůbec nic a pracovníci vám smontují nábytek přímo u vás doma. Přečtěte si také: Tipy na zařízení obývacího pokoje. Jak vybrat obývací stěnu.

Publikováno: 05. 10. 2015

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: jak zařídit obývací pokoj | moderní obývací stěny