Jak vybrat střešní krytinu? Dodržte kritériia a vsaďte na osvědčené značky!

Střechu nad hlavou považujeme za samozřejmost a její skutečný význam si plně uvědomíme až ve chvíli, kdy se na její kondici podepíše zub času. Pokud právě stojíte před výběrem nové střešní krytiny – ať už v rámci rekonstrukce staršího domu, nebo projektu novostavby – zcela jistě vám přijdou vhod následující tipy. Nabídka střešních krytin je velmi pestrá. Nabízí se množství materiálů, tvarů i barevných provedení – jednotlivé typy se tak liší designem, odolností, ale také cenou. Prvním krokem je výběr konkrétního typu. Můžete se rozhodnout pro betonové či pálené tašky, břidlici, eternit, plech, asfalt, šindel, a dokonce i plast. Mějte však na paměti, že jednotlivé typy střešních krytin vyžadují specifické parametry střechy, zejména závisí na jejím sklonu a složitosti. Roli hraje také fakt, zda se chystáte rekonstruovat (tzn. pokládat na starší krov), nebo na zbrusu novou střechu. A pak jsou zde i další, často neméně důležitá kritéria. Na životnost krytiny může mít vliv to, čím topíte a v neposlední řadě stav ovzduší v bezprostředním okolí (řeč je zejména o kyselých deštích způsobených intenzivní průmyslovou produkcí). Jakmile si ujasníte, jaký typ střechy by měl být ideální právě pro vaše bydlení, můžete se pustit do hledání konkrétní střešní krytiny.

Vsaďte na osvědčenou značku

Na střešní krytinu klademe vysoké požadavky. Musí být krásná, ale také odolná a praktická. V lepším případě také cenově dostupná, ovšem ne výměnou za kvalitu. V tomto ohledu je správnou cestou výprodej nejen střešních tašek Tondach a Bramac, který probíhá v eshopu stavinvest.cz. Ale proč si vybrat střešní tašky Bramac, případně střešní tašky Tondach?

Co se týče střešní krytiny Bramac, jedná se o časem prověřené a vysoce kvalitní produkty, které se vyrábí v ČR (betonové tašky) a v SRN (pálená krytina). Díky komplexnímu řešení se můžete spolehnout na širokou paletu příslušenství a doplňků, jakožto i propracovaný systém záruk.

Chybu neuděláte ani v případě renomované české střešní krytiny Tondach. Přesvědčit by vás mohly dlouholeté zkušenosti s výrobou a kompletní sortiment.

Publikováno: 12. 03. 2022

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam