Interiér

Žárovky jsou mrtvé, ať žijí žárovky

Jméno vynálezce žárovky zná snad každý. Pan Göbel ji vynalezl kolem v roce 1854. Neznáte ho? Není divu, žárovka je připisována géniovi Thomasi Alva Edisonovi – ten se totiž zasloužil o technologickou výrobu. My se však nebudeme bavit o její historii, ale naopak o budoucnosti. Ta není ani zdaleka tak růžová, jako před několika desítkami let. Vypadá to, že klasickým žárovkám nadobro odzvonilo a prodeji nepomůže ani nízká pořizovací cena. Stále více lidí nahrazuje prehistorické osvětlení moderními zářivkami, které jsou energeticky nenáročné a navíc se mohou pochlubit dlouhou životností.

Zářivky – investice, která se vyplatí

Jedinou výhodou klasické vláknové žárovky, je nízká pořizovací cena. Můžete si ji koupit za pár korun, ale počítejte s poměrně vysokými účty za elektřinu. Zářivky jsou několikanásobně dražší, cenu však kompenzuje nízká spotřeba a dlouhá životnost. Další výhodou zářivky je vynikající podání barev a konstantní kvalita světla po celou dobu životnosti. Vyměníte-li žárovky za úsporné zářivky, ušetříte ročně i několik tisíc korun. Dejte si však dobrý pozor, zda se jedná o skutečně kvalitní kousky. Zářivky, které si můžete levně pořídit na tržnici, nejsou ani zdaleka tak úsporné a příliš dlouho nevydrží. Raději si pár desítek korun připlaťte a budete mít na dlouhou dobu vystaráno.

Špičkové osvětlení od OSRAM

Vysoce kvalitní osvětlení vyrábí společnost OSRAM. Každou chvíli na trh nové produkty, které jsou ještě výkonnější a energeticky úspornější. Chcete-li ušetřit spoustu času, objednejte si je z pohodlí domova na zarovky.inshop.cz. K mání je kompletní sortiment – zářivky, výbojky, halogeny, LED, ale také autožárovky a speciální zářiče. Na webu si můžete přečíst i technologické specifikace jednotlivých výrobků.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.