Žárovky jsou mrtvé, ať žijí žárovky

Jméno vynálezce žárovky zná snad každý. Pan Göbel ji vynalezl kolem v roce 1854. Neznáte ho? Není divu, žárovka je připisována géniovi Thomasi Alva Edisonovi – ten se totiž zasloužil o technologickou výrobu. My se však nebudeme bavit o její historii, ale naopak o budoucnosti. Ta není ani zdaleka tak růžová, jako před několika desítkami let. Vypadá to, že klasickým žárovkám nadobro odzvonilo a prodeji nepomůže ani nízká pořizovací cena. Stále více lidí nahrazuje prehistorické osvětlení moderními zářivkami, které jsou energeticky nenáročné a navíc se mohou pochlubit dlouhou životností.

Zářivky – investice, která se vyplatí

Jedinou výhodou klasické vláknové žárovky, je nízká pořizovací cena. Můžete si ji koupit za pár korun, ale počítejte s poměrně vysokými účty za elektřinu. Zářivky jsou několikanásobně dražší, cenu však kompenzuje nízká spotřeba a dlouhá životnost. Další výhodou zářivky je vynikající podání barev a konstantní kvalita světla po celou dobu životnosti. Vyměníte-li žárovky za úsporné zářivky, ušetříte ročně i několik tisíc korun. Dejte si však dobrý pozor, zda se jedná o skutečně kvalitní kousky. Zářivky, které si můžete levně pořídit na tržnici, nejsou ani zdaleka tak úsporné a příliš dlouho nevydrží. Raději si pár desítek korun připlaťte a budete mít na dlouhou dobu vystaráno.

Špičkové osvětlení od OSRAM

Vysoce kvalitní osvětlení vyrábí společnost OSRAM. Každou chvíli na trh nové produkty, které jsou ještě výkonnější a energeticky úspornější. Chcete-li ušetřit spoustu času, objednejte si je z pohodlí domova na zarovky.inshop.cz. K mání je kompletní sortiment – zářivky, výbojky, halogeny, LED, ale také autožárovky a speciální zářiče. Na webu si můžete přečíst i technologické specifikace jednotlivých výrobků.

Publikováno: 26. 07. 2012

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: halogenové žárovky | LED | OSRAM | úsporná žárovka | úsporné žárovky | zářivka | žárovka | žárovky