Obývací pokoj v rytmu nejnovějších trendů: Na co byste rozhodně neměli zapomenout?

Jestliže se chystáte na rekonstrukci obývacího pokoje, ale nemáte ucelenou představu o tom, jak by měla místnost ve finále vypadat, jistě se vám budou hodit následující tipy a doporučení. Zařídit obývák totiž není taková legrace, jak se na první pohled jeví. Chcete-li, aby byl výsledek naprosto senzační a vyrazil dech každému, koho pozvete na kávu, budete se muset držet určitých zásad. Jaký nábytek do obývacího pokoje budete potřebovat?

Prvním krokem je výběr sedací soupravy

Obývací pokoj je středobodem bytu a středobodem obýváku je zase sedací souprava. Tu byste si měli vybrat jako první, a až poté se pustit do hledání vhodné obývací stěny. Obojí by samozřejmě mělo vzájemně ladit, ale na druhou stranu se nemusíte bát experimentovat. Kontrastní barvy pozvednou celkovou úroveň interiéru a budou lahodit vašim očím. Nezapomeňte, že sedací souprava musí poskytovat dostatek místa, ovšem neměla by být zbytečně velká a zabírat veškerý volný prostor v místnosti. Proto se předem chopte papíru a tužky a nakreslete si na něj plánované uspořádání prvků - obývací stěny, konferenčního stolu a dalších věcí.

Jak vypadá moderní obývací stěna?

Zapomeňte na doby, kdy obývacímu pokoji dominovaly obrovské obývací stěny. Současné trendy se nesou v duchu minimalismu, lehkosti a hravosti, což se samozřejmě projevuje také na konceptu obývacích stěn. Ty se obvykle skládají z několika prvků – televizního stolku, vitríny, police a závěsné skříňky. Obrovskou výhodou takového řešení je, že lze jednotlivé části naskládat dle potřeby a kdykoliv budoucnu změnit jejich vzájemné uspořádání. Velmi efektní jsou obývací stěny s LED osvětlením.

Nezapomeňte na konferák

Konferenční stolky byly vždy nedílnou součástí obývacích pokojů, což se nezměnilo ani dnes. Nezapomeňte však konferenční stolek sladit se sedací soupravou a obývací stěnou - jedině tak vám bude dělat radost a umocní celkový dojem ze stylového zařízeného obýváku. Spoustu inspirace najdete na www.dona-shop.cz.

Publikováno: 05. 07. 2018

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: jak zařídit obývací pokoj | moderní obývací pokoj | obývací stěny