Jak v domě vytvořit místo pro relaxaci

Lekce jógy, cvičení tai-či nebo třeba hromadné relaxace. Všem těmto činnostem se můžete věnovat ve svém domě. Vytvořte si v něm svůj relaxační koutek a nechte si poradit, jak na to. Dobijte si baterky a načerpejte novou energii cvičením, aktivním odpočinkem nebo kreativní činností.

Správné místo

Při plánování místa pro relaxaci vyberte správný prostor, kde se budete moct věnovat veškerým svým činnostem, které vás baví a zajímají. Místo pro relaxaci by mělo být pro vás osobně něčím příjemné, pohodlné a určitým způsobem i intimní. Je na vás, zda si pořídíte závěs, žaluzie nebo markýzy na balkón, pokud si svůj koutek vytvoříte přímo zde. Na tomto místě by vás nikdo neměl rušit, ideálně byste zde měli mít klid, který v jiné části domu nemáte.

Co nesmí chybět

Rozhodně si svůj koutek zútulněte. Nezapomeňte na pohodlné, barevné polštáře. Některé z nich si můžete i ušít. Skvěle se budou hodit i svíčky pro meditaci, případně aromalampička. Pokud své relaxační místo vytvoříte na balkóně nebo na terase, která je krytá alespoň kazetovou markýzou proti dešti, dopřejte si kolem sebe i živé květiny, i když jen v květináči. Pokud hledáte prostor na cvičení jógy, hodí se i cvičební podložka, případně žíněnka a deka.

V souladu s přírodou

Zajímavým nápadem je vytvořit si na již stávající zahradě jeden malý relaxační koutek. V tomto místě můžete umístit malé posezení, stolek alespoň na čaj nebo kávu, a také například zmíněnou podložku na cvičení, na které můžete sedět, ale i ležet. Na zahradu se hodí i lehátko se slunečníkem. Nebojte se vytvořit si kout, obložený kameny, u zahradního jezírka nebo třeba doprostřed záhonu poblíž umístit sochu, například buddhy nebo jiné oblíbené symboliky.

Na co si dát pozor

Dejte si pozor na to, abyste svůj koutek nepřeplnily věcmi a nezaskládaly tak volný a svěží prostor, který si pro sebe chystáte připravit. Pokud máte u domu nebo jeho součástí i zimní zahradu, může to být ideální místo pro relaxaci a odpočinek. U cvičení a případného scházení se s kamarádkami nebo třeba u partnerské masáže oceníte markýzu pro zimní zahradu. Ty vám vytvoří soukromý a chráněný prostor.

Čím se inspirovat

Inspirujte se meditačními koutky, oblíbenými zejména v asijských zemích. Pojměte přípravu svého relaxačního místa jako malý rituál a vytvořte si své útočiště, kde budete čerpat novou energii. Zajímavé nápady přináší také Feng-shui a jeho doplnění elementů jako je voda, země a například i kov.

Publikováno: 16. 03. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam