Planibel - sklo, které nezamlží

Jednou z největších předností, ale zároveň Achillovou patou moderních okenních systémů je účinná tepelná izolace, která může zapříčinit nadměrnou kondenzaci na vnějším skle. Že je okno náchylné k zamlžování bohužel poznáme až po instalaci oken a až donedávna nám nezbylo, než se se sníženou viditelností smířit. Díky novince, kterou nedávno představila společnost AGC Glass Europe, však můžeme vznik kondenzace předejít.

Společnost AGC Europe sídlí v belgickém Bruselu a zabývá se výrobou a distribucí plochého skla, které se využívá ve stavebnictví, ale také v automobilovém a solárním průmyslu. Jde o největší společnost svého druhu a jen v Evropě provozuje více než 100 výrobních závodů. Kromě samotné výroby věnuje dostatek pozornosti inovacím a jednou z nich je i speciální izolační sklo Planibel Anti-Fog s antikondenzačním povlakem. Jde o průhledný pyrolytický povlak, který je nanesen na čirém plaveném skle a zabraňuje vzniku vnější kondenzace.

Ke kondenzaci dochází během noci nebo za svítání a to v případě specifických podmínek – nízké teploty a vysoké relativní vlhkosti prostředí. Následkem kondenzace je zamlžování vnějšího skla a výrazné snížení výhledu a tedy i celkového komfortu bydlení.

Izolační dvojsklo Planibel Anti-Fog má také další výhody. Nejen, že na něm nedochází k nežádané kondenzaci a zaručuje vynikající prostup světla, ale navíc je odolné vůči poškrábání a vizuálně stabilní. Zasklení je přitom velmi jednoduché.

AGC momentálně nabízí základní dvojsklo Planibel AF (G fasT) a izolační trojsklo Planibel AF Top, které kombinuje dva povlaky s antikondenzačními a tepelně izolačními vlastnostmi. Jde o inovaci, díky které už nemusíme řešit problémy s nadměrnou kondenzací a zároveň snížíme únik tepla. Pokud vás možnost, jak se vypořádat s nadměrnou kondenzací skla, zaujala, nezapomeňte se podívat na produktové video a vtipné reklamní spoty, které najdete na www.anti-fog.cz.

Publikováno: 30. 06. 2013

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam

Tagy: antikondenzační sklo | izolační dvojsklo | izolační trojsklo | planibel