Skvělé tipy

Čeká vás instalace nebo výměna vodoměru?

Jak spravedlivě rozúčtovat vodu? Zařízení, které sice nemůže přímo ovlivnit spotřebu, ale slouží pro kontrolu a motivaci k úspoře, se nazývá vodoměr. Je nutné ho pravidelně kontrolovat (cejchovat), a to každých šest let v případě SV a čtyř let pro TUV. Vodoměry, které byly namontovány po 1.1.2012 podléhají sjednocené kontrole na 5 let.

Co byste měli vědět o vodoměrech a jejich ochraně?

Bytový vodoměr ukazuje, kolik bude domácnost platit za vodu. Kvalita těchto zařízení je ovšem často opomíjena. Vodoměry se většinou umisťují za bytovými dveřmi – tedy do míst, kde se poměrně obtížně kontrolují. V zájmu všech uživatelů by měla být instalace přesného a pokud možno velmi odolného vodoměru, který nelze jednoduše zmanipulovat. Toho jsou si vědomi i výrobci, kteří se soustředí na vývoj bezpečnostních prvků při zachování maximální citlivosti a přesnosti přístroje.

K ochraně před demontováním slouží plomby. V posledních letech se používají především číselné plomby s unikátním kódem. Nabízí mnohem efektivnější ochranu vodoměru než klasické plomby.

Na co si dát pozor při výměně vodoměru a na koho se obrátit?

Rozhodnete-li se pro výměnu vodoměru, uvědomte si, že nezáleží pouze na ceně, ale především na kvalitě konstrukce, ochranných prvcích a citlivosti. Podstatné je, aby montážní firma provedla odečet starého vodoměru a nezapomněla na kontrolu neporušenosti montážní plomby. I nový vodoměr se musí po instalaci zaplombovat a odečíst. Odečty se zapisují do montážního protokolu, který pak podpisem potvrdí vlastník bytu.

Firma, na kterou se v souvislosti s výměnou vodoměru obrátíte, by měla disponovat příslušnou certifikací – osvědčením meteorologického institutu. K renomovaným odborníkům patří například společnost INMES (Industry Measuring spol s r.o.). Další informace najdete na www.mereni-tepla.cz.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.