Chystáte se stavět, ale máte strach z výběru stavební firmy?

Spousta lidí se při výběru stavební firmy orientuje pouze na základě ceny. Je to logické, neboť stavba domu je velmi nákladná záležitost a je-li financována hypotékou, pak rodinný rozpočet zatíží až na několik desítek let. Přesto byste se měli zaměřit především na reference a názory spokojených zákazníků, kteří již služby dané stavební firmy v minulosti využili.

Počítejte s tím, že nejlevnější cenová nabídka obvykle jde ruku v ruce s riziky v podobě nekvalitně odvedené práce, šizení na materiálu, nedodržováním termínů a v nejhorším případě nedokončením stavby.

Profesionalitu stavební firmy poznáte také na základě rozsahu služeb. Například Archeus staví rodinné domy na klíč v Českých Budějovicích a zároveň nabízí hrubou stavbu i dílčí stavební práce v Českých Budějovicích. Je tedy jen na vás, zda výstavbu firmě svěříte od A do Z, nebo si zkušené odborníky najmete pouze na některé úkony.

Obrátíte-li se na stavební firmu nabízející komplexní služby, nebudete muset jednat s více dodavateli. Zmíněná firma Archeus například zajišťuje také zateplování domů v Českých Budějovicích, rekonstrukce apod.

Zároveň byste si měli uvědomit, že v případě realizace rodinného domu na klíč je výstavba rychlejší a nedochází při ní ke zbytečným prodlevám. U hrubé stavby si navíc nemůžete být jistí celkovou cenou.

Publikováno: 20. 07. 2018

Kategorie: Reality

Autor: Adam

Tagy: rodinné domy na klíč České Budějovice | stavební práce | zateplování domů