Chystáte se stavět, ale máte strach z výběru stavební firmy?

Rozhodli jste se, že si konečně splníte Sen v podobě výstavby vlastního rodinného domu, ale dělají vám vrásky články o nespolehlivých stavební firmách, které nedodržují termíny ani rozpočet? I takové bohužel na českém trhu figurují, ale když budete při výběru důslední a dodržíte následující doporučení, určitě neuděláte chybu. Následující rady nám dali odborníci z Českobudějovické stavební firmy Archeus.

Za vše mluví reference

Spousta lidí se při výběru stavební firmy orientuje pouze na základě ceny. Je to logické, neboť stavba domu je velmi nákladná záležitost a je-li financována hypotékou, pak rodinný rozpočet zatíží až na několik desítek let. Přesto byste se měli zaměřit především na reference a názory spokojených zákazníků, kteří již služby dané stavební firmy v minulosti využili. Počítejte s tím, že nejlevnější cenová nabídka obvykle jde ruku v ruce s riziky v podobě nekvalitně odvedené práce, šizení na materiálu, nedodržováním termínů a v nejhorším případě nedokončením stavby.

Komplexní služby od A do Z

Profesionalitu stavební firmy poznáte také na základě rozsahu služeb. Například Archeus staví rodinné domy na klíč v Českých Budějovicích a zároveň nabízí hrubou stavbu i dílčí stavební práce v Českých Budějovicích. Je tedy jen na vás, zda výstavbu firmě svěříte od A do Z, nebo si zkušené odborníky najmete pouze na některé úkony. Obrátite-li se na stavební firmu nabízející komplexní služby, nebudete muset jednat s více dodavateli. Zmíněná firma Archeus například zajišťuje také zateplování domů v Českých Budějovicích, rekonstrukce apod. Zároveň byste si měli uvědomit, že v případě realizace rodinného domu na klíč je výstavba rychlejší a nedochází při ní ke zbytečným prodlevám. U hrubé stavby si navíc nemůžete být jistí celkovou cenou.

Publikováno: 20. 07. 2018

Kategorie: Reality

Autor: Adam

Tagy: rodinné domy na klíč České Budějovice | stavební práce | zateplování domů