S termolisem vykouzlíte originální bytové dekorace i dárky pro celou rodinu

Vánoce se pomalu ale jistě blíží. Určitě moc dobře víte, co to znamená. Čeká vás nakupování dárků pro celou rodinu, pro všechny přátelé a možná i pro kolegy či kolegyně v práci. Přemýšlíte, jak to vyřešit? Máme pro vás tip, jak vyrobit originální bytové dekorace a další doplňky, které pod stromečkem udělají velkou radost. Stačí termolis nebo řezací plotr a můžete začít kouzlit!

Potisk hrnků či krytů na telefon s termolisem

Termolis je stroj určený k sublimačnímu potisku. Využívá se třeba k potisku hrnků, talířů a dalších předmětů, záleží, na co si zrovna vzpomenete. Jeho obsluha je velice intuitivní, jestli jste zdatní v ovládání počítačů a chytrých telefonů, zvládnete brzy i termolis. Ostatně všechny informace se dočtete v návodu. Navrhněte speciální potisk pro každého, koho chcete obdarovat, a pak už jen vyrábějte. Potiskněte hrnky, obaly či kryty na telefon, trička, klíčenky, puzzle, skleněné rámečky, dlaždice a další drobnosti. Po stromečkem sklidíte úspěch. Možná se zdá, že investice do termolisu je příliš vysoká, po prvním překvapení však můžete sublimační tisk rozjet na plno a vytvářet pro ostatní předměty podle jejich přání na zakázku. Zisk pak brzy překročí částku, kterou jste za termolis na začátku zaplatili.

Vyřezávat? Jedině s řezací plotrem!

Další skvělou vychytávkou, kterou potřebuje doma každý kreativní kutil, je řezací plotr. Funguje podobně jako tiskárna s tím rozdílem, že motivy netiskne, nýbrž vyřezává. Použít se dá libovolný materiál; papír, různé fólie, látka, filc. Podmínka je jediná: Tloušťka materiálu nesmí být vyšší než 2 mm. Hodí se především tehdy, když potřebujete vyřezat větší množství naprosto totožných tvarů. Nezáleží, zda se jedná o bytové dekorace nebo práci pro firmu. Nadšení kreativci najdou širokou škálu využití!

Publikováno: 14. 11. 2019

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam