Zbavujete se starožitností? Zadržte! Nechte si je raději restaurovat...

Staré pryč, nové na scénu aneb pro zbytečnou nostalgii v dnešní uspěchané době není místo. Opravdu? V případě starožitného nábytku to rozhodně neplatí a pokud máte doma několik zajímavých kousků, ze kterých přímo dýchá historie, rozhodně se jich nezbavujte. Ať už jde o křeslo, almaru nebo třeba obraz, možná vám doma dřímá poklad nedozírné ceny. Vytáhněte své starožitnosti na denní světlo a vraťte jim někdejší lesk. I v moderním interiéru je pro ně dost místa - okamžitě se stanou nevšední dominantou a vytvoří ve vaší domácnosti originální atmosféru.

Do restaurování starožitností se sami nepouštějte

Ještě předtím, než svůj starožitný nábytek, který spočíval na půdě snad tisíc let, postavíte na odiv, měli byste se postarat o jeho renovaci. Ovšem pozor, nemáte-li s restaurováním a opravami starožitnosti žádné zkušenosti, raději se do této citlivé práce nepouštějte. Svým neopatrným počínáním můžete zapříčinit nenávratnou destrukci původního vzhledu a tím i snížit jejich hodnotu. Čas se nemazlí nejen s námi, ale viditelně se podepisuje také na stavu našeho majetku a jediný, kdo si tím dokáže poradit, je specialista. Vy se můžete obrátit na Ateliér Fiala, která se zabývá renovací starožitného nábytku a obrazů, stejně jako jejich prodejem.

Na stáří nezáleží, v Ateliéru Fiala si poradí se vším

Odborníci, kteří působí v restaurátorském ateliéru, si hravě poradí s jakýmikoliv starožitnostmi. Jejich rukama prochází uměleckořemeslné památky, dřevěný nábytek, obrazy a spousta jiných artefaktů, které ve finále vypadají, jakoby je jejich autor dokončil teprve nedávno. V případě obrazů jsou schopni vyhotovit nový rám, který jakoby z oka vypadl tomu původnímu a při renovaci nábytku zase využívají staré osvědčené postupy. Prvním krokem k úspěšné renovaci je provedení průzkumu a vypracování záměru. Po dokončení prací dostanete kompletní zprávu. Ateliér Fiala funguje od roku 1991 a díky letitým zkušenostem v oboru dotáhli řemeslníci svůj restaurátorský um k dokonalosti. Zmínili jsme, že se zabývá také prodejem starožitností a to jak po renovaci, tak i v původním stavu. Prohlédnout si je můžete v barokní budově s trefným názvem „Dům umění“ v Horních Počernicích, nebo na www.atelier-fiala.cz. Tak co vy na to? Stále si myslíte, že staré musí pryč? Investice do renovace starožitného nábytku, se vyplatí. Starožitný nábytek a obrazy si původní hodnotu neuchovávají – jejich cena totiž v průběhu času roste!