Rychlá SMS půjčka: Jak může zachránit chod domácnosti?

Dostali jste se do nepříjemných finančních problémů a nemáte ve svém blízkém okolí nikoho, kdo by vás „založil“? Pokud jde o několik set až tisíc korun, které vrátíte za kratší dobu, mohla by vám pomoct vhodně zvolená půjčka do výplaty. Segment mikroúvěrů patří k nejžádanějším na českém nebankovním trhu a díky nedávné novelizaci již nepředstavuje žádné větší riziko. Přesto byste měli vědět pár důležitých věcí.

Kdy vám může rychlá půjčka pomoct?

V jakých konkrétních situacích jsou nebankovní půjčky opravdu opodstatněné? Může se jednat o opravu či pořízení nového spotřebiče, bez kterého se opravdu neobejdete – například pračky, vysavače nebo lednice. Stejně tak se rychlá půjčka hodí na úhradu nedoplatku za energie či nákup náhradního dílu pro auto, bez kterého se nedostanete do práce.

Na co si dát pozor?

Je třeba si uvědomit, že i půjčky do výplaty, byť se pohybují řádově ve stovkách až tisících korun, jsou stále půjčky. V rámci zodpovědného úvěrování byste si o peníze neměli žádat v případě, že částku nebudete mít z čeho vrátit. I menší dluh by vás mohl dostat do spirály neustálého „vyrážení klínu klínem“, tedy k dalším půjčkám a postupnému navyšování splatné částky.

Jsou mikropůjčky bezpečné?

Ano, půjčky do výplaty jsou díky přísným zákonům velmi bezpečné. V současné době je mohou nabízet pouze prověřené společnosti, které splnily podmínky ze strany ČNB. Z původního počtu desítek tisíc poskytovatelů zbyla tak jen hrstka, což je dobrá zpráva pro každého, kdo se obává podvodu či lichvy. Přesto buďte při sjednávání úvěru obezřetní a zjistěte si o daném poskytovateli co nejvíce informací. Jedině tak budete mít jistotu, že si půjčujete od solidní společnosti, která se nějakým způsobem nesnaží obejít zákony.

Poprvé to máte zdarma

Nechcete-li se na úrocích a poplatcích přeplatit ani o korunu, zaměřte se na rychlé půjčka, které jsou pro nové klienty zdarma. Konkrétně jde například o oblíbenou půjčku Via SMS.

Publikováno: 01. 11. 2017

Kategorie: Finance

Autor: Adam