Jak se nadobro zbavit graffiti na fasádě? Antigraffiti nátěrem!

Graffiti, kontroverzní umění, které má po celém světe mnoho příznivců, ale stejně tak i odpůrců. Zajímavý a detailně propracovaný motiv na zašedlém panelu většině lidí nevadí, ale „klikihák“ na čerstvě vymalované fasádě rozpálí doběla i velmi tolerantního člověka. Možná se terčem vandalů stal i váš majetek a chcete ho dát do původního stavu. Otázkou je, jak odstranit graffiti z fasády tak, aby se na ní již neobjevilo?

Graffiti můžete přemalovat, ale co když se objeví znovu?

Odstranění graffiti z fasády je samozřejmě možné, v podstatě ji stačí důkladně přemalovat tak, aby nasprejovaný nápis neprosvítal. Jenomže právě to může být pro sprejery impuls k tomu, aby vám zanedlouho připravili další překvapení. Někteří jsou tak neodbytní, že soupeřit s nimi je jako bojovat s větrnými mlýny. Fasádu přemalujete, ale hned na to se na ní Picasso vyřádí znovu. V takovém případě je jediným možným řešením antigraffiti nátěr. Antigraffiti nátěr představuje nejlepší ochranu fasády, protože umožňuje snadné odstranění nasprejované barvy, lihových fixů, ale také plakátů, lepidla a jiných nežádoucích nečistot, které fasádu znehodnocují. Speciální nátěr proti graffiti lze aplikovat do výše až tří metrů a je mírně hydrofobní. Mezi odborníky, kteří se aplikací těchto nátěrů zabývají řadu let, patří společnost AXIOM REAL s.r.o. K ochraně fasád využívá prověřené a vysoce kvalitní substance s dlouhou životností a zaměstnanci navíc po dobu až tří let vám vždy odstraní graffiti zcela zdarma. Společnost AXIOM REAL nabízí nonstop servis a můžete se na ní obrátit kdykoliv. Odstranění graffiti provádí do 12 hodin od uskutečnění objednávky a nepodaří-li se pracovníkům odstranit nasprejované nápisy v celém jejich rozsahu, nebudete platit ani korunu.

Jak probíhá odstranění graffiti probíhá?

K odstranění graffity jsou využívány profesionální systémy Torbo, které fungují na bázi tryskání tzv. abrazivních částic. Jde o moderní technologický postup, který se využívá také k čištění fasád historických objektů, sanaci zdiva a dalším souvisejícím pracím. Výhoda těchto systému spočívá především v jejich mobilitě – čištění probíhá bez nutné instalace pomocných konstrukcí, což je praktické v zastavěných částech města. V případě mokrého pískování je na rozdíl od suchého snížena prašnost a to až o 95 %, nedochází ke znečišťování okolí a velké spotřebě vody a písku.
Další informace o odstranění graffiti a další činnosti společnosti AXIOM REAL najdete na www.ars.cz.

Publikováno: 01. 06. 2014

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam

Tagy: antigraffiti nátěry | jak odstranit graffiti