Řekni mi, jakou máš schránku a já ti řeknu, jaký jsi

O poštovní schránce se dá i bez nadsázky říct, že ji má každý z nás. Určitě ji máte i vy a to ať už bydlíte v paneláku, činžovním domě, nebo rodinném domku. Ačkoliv ji využíváme každý den, nepřikládáme ji žádný zvláštní význam. A je to přitom právě poštovní schránka, která je součástí významných událostí. Obsah, který z ní pravidelně vybíráme, v nás často vzbuzuje emoce. Negativní v případě složenky, pozitivní v případě oznámení o svatbě nejlepších přátel. Poštovní schránka má hned několik významů. Termín označuje nejen naši domovní schránku, ale i dodací a odkládací schránku a poštovní přihrádku. My se však zaměříme na ty domovní.

Uřezaný patník NENÍ schránka

Říká se, že detaily tvoří celek. V případě poštovní schránky to platí dvojnásob. Přestavte si luxusní vilku, kterou lemuje neméně pompézní plot. A na něm je zavěšena stará rezavá schránka, jejíž dvířka se i při sebemenším závanu větru otevřou dokořán. Vrchol nevkusu? Nikoliv. Někteří z nás mají na plotě kus patníku. Vzhledem k pestrému výběru schránek je to opravdu škoda. Schránky se vyrábí v mnoha designových provedeních a jsou vizitkou každého domu. Doplňují jeho vzhled a vypovídají o charakteru adresáta. Pokud jste schránce doposud nevěnovali pozornost, stále máte šanci to napravit. Vkusnou a zároveň bezpečnou schránku si můžete objednat i z pohodlí domova.

Která je ta pravá?

Zdaleka nejprodávanější jsou klasické nerezové poštovní schránky, které jednoduše připevníte na plot či branku. Prodávají se v mnoha barevných a designových variantách a určitě najdete takovou, kterou sladíte s vašim domem. Ultralevným plastovým schránkám se vyhněte obloukem. Plasty neplní estetickou funkci a mají tendenci praskat. Součástí plastových schránek navíc nejsou kvalitní zámky. Nechcete-li o svou poštu přijít, raději vsaďte na odolný materiál, kterým nerez bezesporu je. Pokud vám poštovní schránky do sloupku nevyhovují a váš plot to dovoluje, pořiďte si zabudovanou schránku. Působí velmi elegantně a je bezpečná. Pěkná schránka vám sice příjemnější poštu nezaručí, ale vykouzlí vám úsměv na tváři vždy, když se na ni podíváte.