I staré parkety mohou vypadat jako nové - nezbavujte se jich a pusťte se do renovace!

Dřevěné parketové podlahy patří i navzdory vyšší pořizovací ceně k velmi oblíbeným podlahovým krytinám a propůjčují interiéru prudce elegantní vzhled. Jsou antistatické, antialergické a vynikají i v tepelné a zvukové izolaci. Navíc se pyšní dlouhou životností, která jde ovšem ruku v ruce s tím, jak se o ně staráme. Dříve nebo později začnou vrzat a často se projeví i další neduhy, z nichž některé vyřešíme pouhým vyspárováním, vybroušením nebo ošetřením lakem, voskem či olejem. Někdy je ovšem nutné podlahu rozebrat a přenechat její renovaci někomu jinému.

Renovace parket krok po kroku

Podlaha je dominantou interiéru a měla by ho reprezentovat. Bez zkušeností a profesionálního vybavení se však do rekonstrukce parket pustit nelze a nezbývá, než se obrátit na specialistu. I velmi staré parkety mohou po zásahu odborníka vypadat jako nové.

Mezi nejčastější způsoby renovace bezesporu patří broušení parket, v rámci kterého řemeslník odstraní všechny projevy opotřebení. K broušení je zapotřebí profesionální brusky a odpovídající brusné pláty a celý proces lze rozdělit do několika fází.

Profesionální řemeslníci využívají k broušení speciální strojem, které zároveň odsávají prach a nedochází tak k jeho víření po místnosti. I to je pádný argument k tomu, abyste se do renovace nepouštěli sami (opět předpokládáme, že v běžné domácnosti nedisponujete profesionální bruskou). Po vybroušení řemeslník vytmelí vrypy a spáry velmi jemným brusným prachem, čímž zaručí stejný barevný odstín. Podlahy vypadají jednolitě a mnohem lépe než s viditelným zaspárováním.

Poslední fází renovace parket je lakování, ke kterému by měly být využity speciální zpevňující laky. Ty zároveň zvýrazní strukturu dřeva a parkety díky nim vypadají jako nové.

Hledáte profesionála?

Renovací podlah se již více než deset let zabývá specializovaná firma Podlahy Tomáš Gajdoš, která se postará i o výměnu parket, které již nelze použít. Budoucnost své podlahy můžete zkonzultovat na bezplatné lince 800 226 226 a pokud vás zajímá, jak by mohla vypadat, nezapomeňte se podívat na fotogalerii na webu www.vasepodlahy.cz.

Publikováno: 02. 09. 2013

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: broušení parket | lakování parket | parkety | renovace parket | výhody parketové podlahy