Ratan na naší zahradě – proč se rozhodnout pro ten umělý?

Ratanový nábytek vždy patřil mezi něco jedinečného, co bylo spjato se zajímavým designem, luxusem, ale i pohodlím. Kromě klasického přírodního ratanu je na našem trhu k dispozici i ten umělý. Ten je dokonce mnohem oblíbenější. Proč? Na ty hlavní důvody se společně podíváme. Rozhodně i vás přesvědčí k tomu, že pořídit si venkovní nábytek z tohoto materiálu je zcela jistě dobrá volba. A protože aktuálně vrcholí letní sezona, můžete si ho pořídit na svou zahradu ještě dnes! A co patří mezi největší hity?
  • Lehátka
  • Sedací soupravy
  • Jídelní sety

Skvělý vzhled a vlastnosti

Tím prvním pozitivem je určitě jeho skvělý vzhled. Jelikož vychází ze své přírodní varianty, dokonale ji imituje a z větší dálky je doslova k nerozeznání. Navíc umělá varianta počítá s bohatými možnostmi barevných provedení. Tím ale pozitiva spojená se vzhledem rozhodně nekončí. Zapomínat nesmíme ani na pružnost a pevnost. S tou je přímo spojena i samotná stálost jakéhokoliv kusu nábytku. Hravě tak odolá jak vysokým letním teplotám a přímému slunci, tak během zimy i velkému mrazu.

Jednoduchá údržba je samozřejmostí

Další pozitivní vlastnost se týká údržby. Není třeba bát se složitého čištění nebo nutnosti aplikace speciálních přípravků. Mnohdy stačí jednoduchý postup, kdy nábytek omyjeme vlhkým hadříkem, opláchneme hadicí, nebo důkladněji vyčistíme vysokotlakým čističem – takzvanou „wapkou“. S údržbou souvisí také fakt, že si materiál i po letech zachová své vlastnosti, bez rizika vzniku plísní a dalších problémů, které se mohou u přírodního materiálu při špatném zacházení objevit.

Pohodlí i snadná manipulace

Mezi velkou pozitivní vlastnost materiálu patří také jeho lehkost. S jednotlivými kusy tak můžete snadno manipulovat a přenášet je na požadovaná místa. Zde už nabídnou i ono tolik očekávané pohodlí. Příkladem může být ratanové lehátko Cloud, které jasně ukazuje, jak prakticky může být daný materiál také tvarován. Doslova svádí k tomu, abychom si na něho lehli i my. Vyzkoušejte ho také!

Publikováno: 16. 07. 2015

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam

Tagy: zahradní nábytek z umělého ratanu