Zahrada a rostliny

Ratan na naší zahradě – proč se rozhodnout pro ten umělý?

Ratanový nábytek vždy patřil mezi něco jedinečného, co bylo spjato se zajímavým designem, luxusem, ale i pohodlím. Kromě klasického přírodního ratanu je na našem trhu k dispozici i ten umělý. Ten je dokonce mnohem oblíbenější. Proč? Na ty hlavní důvody se společně podíváme. Rozhodně i vás přesvědčí k tomu, že pořídit si venkovní nábytek z tohoto materiálu je zcela jistě dobrá volba. A protože aktuálně vrcholí letní sezona, můžete si ho pořídit na svou zahradu ještě dnes! A co patří mezi největší hity?

  • Lehátka
  • Sedací soupravy
  • Jídelní sety

Skvělý vzhled a vlastnosti

Tím prvním pozitivem je určitě jeho skvělý vzhled. Jelikož vychází ze své přírodní varianty, dokonale ji imituje a z větší dálky je doslova k nerozeznání. Navíc umělá varianta počítá s bohatými možnostmi barevných provedení. Tím ale pozitiva spojená se vzhledem rozhodně nekončí. Zapomínat nesmíme ani na pružnost a pevnost. S tou je přímo spojena i samotná stálost jakéhokoliv kusu nábytku. Hravě tak odolá jak vysokým letním teplotám a přímému slunci, tak během zimy i velkému mrazu.

Jednoduchá údržba je samozřejmostí

Další pozitivní vlastnost se týká údržby. Není třeba bát se složitého čištění nebo nutnosti aplikace speciálních přípravků. Mnohdy stačí jednoduchý postup, kdy nábytek omyjeme vlhkým hadříkem, opláchneme hadicí, nebo důkladněji vyčistíme vysokotlakým čističem – takzvanou „wapkou“. S údržbou souvisí také fakt, že si materiál i po letech zachová své vlastnosti, bez rizika vzniku plísní a dalších problémů, které se mohou u přírodního materiálu při špatném zacházení objevit.

Pohodlí i snadná manipulace

Mezi velkou pozitivní vlastnost materiálu patří také jeho lehkost. S jednotlivými kusy tak můžete snadno manipulovat a přenášet je na požadovaná místa. Zde už nabídnou i ono tolik očekávané pohodlí. Příkladem může být ratanové lehátko Cloud, které jasně ukazuje, jak prakticky může být daný materiál také tvarován. Doslova svádí k tomu, abychom si na něho lehli i my. Vyzkoušejte ho také!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.