Pro kutily

Jak vybrat brusku? Podle způsobu využití! Prozradíme vám, jak na to…

Elektrická bruska patří mezi nepostradatelné pomocníky a jako taková by neměla chybět v žádné domácí dílně. Vzhledem k široké nabídce nástrojů a specifickým požadavkům každého uživatele je na místě věnovat jejímu výběru dostatečnou pozornost. Pokud se v segmentu daného nářadí nevyznáte, pak hledejte komplexní odpověď na otázku „jak vybrat elektrickou brusku“ v odkazovaném článku. My vám prozradíme, v čem se liší jednotlivé typy brusek a nasměrujeme vás na ty, které vám udělají skvělou službu.

Úhlová bruska – úhlová bruska je perfektní pomocník pro dělení obkladů a dlaždic, ale také na broušení kovů a řezání kovových dílů. Při výběru úhlové brusky zohledněte způsob využití a raději se přikloňte k přístrojům s vyšším výkonem. Neméně důležitá je samozřejmě ergonomie a hmotnost. S lehčími přístroji se totiž mnohem snadněji manipuluje. V případě dostatečně výkonné brusky se nemusíte bát ani řezání větších kovových profilů.

Dvoukotoučová bruska – dvoukotoučové brusky se umisťují na stoly, speciální stojany, ale také na stěny. Součástí by měly být ochranné prvky, které zabrání úrazu a pro jednodušší přístup k materiálu upřednostněte modely s ergonomickým tvarem. Předností dvoukotoučové brusky je vysoká odolnost a většinou také tichý chod.

Excentrická bruska – excentrická bruska najde uplatnění v garáži, slouží totiž k broušení zaoblených povrchů. Příliš se však nehodí pro broušení v rozích, ke kterým je vhodnější delta bruska. Ta se dostane i do velmi úzkých prostorů. A podle čeho vybírat? Budete-li s bruskou pracovat delší časové úseky, vsaďte na výkonnější přístroje, které snesou vyšší zátěž.

Elektrická leštička – tento typ brusky slouží k leštění, voskování (a odvoskování), ale také broušení a odstraňování laku.

Pásová bruska – pásovou brusku nejčastěji využívají truhláři. Slouží totiž k broušení velkých a rovných ploch ze dřeva, plastu a kovu, ale může se použít i k odstranění rzi. Má největší brusný záběr a k mání je jako ruční nebo stolní varianta. Příkon páskové brusky pro hobby využití je do 900 W, profesionální brusky pak cca 1000 W a více.

Přímá bruska – lehký nástroj, který slouží především pro vybrušování dutin a odjehlování oblých hran kovových a slitinových výrobků. Budete-li přímou brusku využívat profesionálně, rozhodně vybírejte mezi kvalitními nástroji s perfektní ergonomií. Narazíte-li na brusku se zahnutým krkem, budete se moct těšit z její obratnosti.

V praxi se samozřejmě setkáte i s dalšími typy brusek (např. sanační, vibrační nebo víceúčelová bruska), ale jak jste již pravděpodobně poznali z předchozích odstavců, při výběru vždy zohledněte, zda nářadí budete využívat jako hobby nebo profi. I v případě domácího používání se ovšem vyplatí vsadit na kvalitu a upřednostnit ergonomické a výkonnější brusky. S výběrem konkrétního modelu by vám měl poradit prodejce, ale zaměříte-li se na značky jako je Bosch, Black & Decker, DeWalt, Ferm, Hitachi, Makita nebo Narex, v žádném případě nešlápnete vedle. Ucelené informace nejen o bruskách najdete na www.skladnaradi.cz.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.