Pro kutily

Jak vybrat brusku? Podle způsobu využití! Prozradíme vám, jak na to…

Elektrická bruska patří mezi nepostradatelné pomocníky a jako taková by neměla chybět v žádné domácí dílně. Vzhledem k široké nabídce nástrojů a specifickým požadavkům každého uživatele je na místě věnovat jejímu výběru dostatečnou pozornost. Pokud se v segmentu daného nářadí nevyznáte, pak hledejte komplexní odpověď na otázku „jak vybrat elektrickou brusku“ v odkazovaném článku. My vám prozradíme, v čem se liší jednotlivé typy brusek a nasměrujeme vás na ty, které vám udělají skvělou službu.

Úhlová bruska – úhlová bruska je perfektní pomocník pro dělení obkladů a dlaždic, ale také na broušení kovů a řezání kovových dílů. Při výběru úhlové brusky zohledněte způsob využití a raději se přikloňte k přístrojům s vyšším výkonem. Neméně důležitá je samozřejmě ergonomie a hmotnost. S lehčími přístroji se totiž mnohem snadněji manipuluje. V případě dostatečně výkonné brusky se nemusíte bát ani řezání větších kovových profilů.

Dvoukotoučová bruska – dvoukotoučové brusky se umisťují na stoly, speciální stojany, ale také na stěny. Součástí by měly být ochranné prvky, které zabrání úrazu a pro jednodušší přístup k materiálu upřednostněte modely s ergonomickým tvarem. Předností dvoukotoučové brusky je vysoká odolnost a většinou také tichý chod.

Excentrická bruska – excentrická bruska najde uplatnění v garáži, slouží totiž k broušení zaoblených povrchů. Příliš se však nehodí pro broušení v rozích, ke kterým je vhodnější delta bruska. Ta se dostane i do velmi úzkých prostorů. A podle čeho vybírat? Budete-li s bruskou pracovat delší časové úseky, vsaďte na výkonnější přístroje, které snesou vyšší zátěž.

Elektrická leštička – tento typ brusky slouží k leštění, voskování (a odvoskování), ale také broušení a odstraňování laku.

Pásová bruska – pásovou brusku nejčastěji využívají truhláři. Slouží totiž k broušení velkých a rovných ploch ze dřeva, plastu a kovu, ale může se použít i k odstranění rzi. Má největší brusný záběr a k mání je jako ruční nebo stolní varianta. Příkon páskové brusky pro hobby využití je do 900 W, profesionální brusky pak cca 1000 W a více.

Přímá bruska – lehký nástroj, který slouží především pro vybrušování dutin a odjehlování oblých hran kovových a slitinových výrobků. Budete-li přímou brusku využívat profesionálně, rozhodně vybírejte mezi kvalitními nástroji s perfektní ergonomií. Narazíte-li na brusku se zahnutým krkem, budete se moct těšit z její obratnosti.

V praxi se samozřejmě setkáte i s dalšími typy brusek (např. sanační, vibrační nebo víceúčelová bruska), ale jak jste již pravděpodobně poznali z předchozích odstavců, při výběru vždy zohledněte, zda nářadí budete využívat jako hobby nebo profi. I v případě domácího používání se ovšem vyplatí vsadit na kvalitu a upřednostnit ergonomické a výkonnější brusky. S výběrem konkrétního modelu by vám měl poradit prodejce, ale zaměříte-li se na značky jako je Bosch, Black & Decker, DeWalt, Ferm, Hitachi, Makita nebo Narex, v žádném případě nešlápnete vedle. Ucelené informace nejen o bruskách najdete na www.skladnaradi.cz.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.