Luxusní bydlení si zaslouží luxusní schodiště

Výjimečný interiér si zaslouží výjimečný nábytek, dekorace, ale i architektonické prvky. Luxusní kožená sedačka, televize s úhlopříčkou fotbalového stadionu a umělecké skvosty na zdech jsou samozřejmě v pořádku, ale tím spíš by bylo na škodu, kdyby celkový dojem pokazilo obyčejné schodiště. Ano, čtete dobře. Nebo jste snad nikdy nepřemýšleli nad tím, že by i konstrukce, která slouží jako spojnice mezi dvěma patry, mohla být unikátní? Dokonce stylovější než cokoliv jiného? V tom případě se pohodlně usaďte a udělejte si s námi virtuální prohlídku po Palazziu.

Pallazio je projekt společnosti BAVALONE s.r.o., která přináší úplně nové pojetí moderního stavebnictví. Toužíte-li po bydlení, které by vás reprezentovalo a stalo se zhmotněním vašich tajných snů a představ, jste na správném místě.

BAVALONE se zabývá zahradní architekturou, realizuje luxusní domy na klíč a dokáže vytvořit interiér, který vídáte na fotografiích honosných sídel. Dnes se však budeme soustředit pouze na luxusní schodiště.

Pallazio se orientuje na luxusní schodiště rakouského výrobce Siller. V galerii si můžete prohlédnout ukázky realizací samonosných celoskleněných, reprezentativních dřevěných, betonových i ocelových konstrukcí. Nechybí ani populární konzolové, vzdušné a konzolové alternativy. Která z nich by nejlépe korespondovala s vašim interiérem? Některé z nich vám představíme blíže

Konzolové schody

Konzolová schodiště jsou většinou dřevěná nebo betonová. Mají obdélníkový tvar a největší kouzlo spočívá v absenci viditelného upevnění. Konstrukce je totiž zavěšena do zdi nebo zábradlí. Samozřejmostí je možnost barevného přizpůsobení podle individuálních potřeb. Oblíbený je především přirozený vzhled, který lze získat kupříkladu přimícháním mramorového prachu do betonu.

Konzolové schody

Vzdušná schodiště

Také v případě vzdušných schodišť se skleněnými výplněmi vaše bydlení získá na eleganci. A nejen to, jde o skutečně osobitou a konstrukci, která působí lehkým dojmem. Vypadá, jako by se v prostoru vznášela. Je-li váš interiér v lehce futuristickém stylu, rozhodně nešlápnete vedle.

Skleněné vzdušné schody

Spirálová schodiště

Spirálová schodiště není výsadou obchodních center nebo reprezentativních vstupů do kancelářských komplexů. Stejně tak se může stát i ozdobou vaší vily! Opět počítejte se speciálním designem a mnoha variantami, které se liší nejen vzhledem, ale i materiály. Sklo, beton a dřevo – je to jen na vás.

Každá další slova jsou zbytečná. Prohlédněte si galerii Pallazio sami a udělejte si obrázek o tom, jak by mohlo vypadat i vaše bydlení... Více na pallazio.cz.