Skvělé tipy

Na co si dát pozor při výběru nové matrace do postele? Prim hrají materiály a rozměry

Základem plnohodnotného odpočinku na lůžku je kvalitní matrace. Bez ní nejenže se probouzíte unavení a máte rozbolavělé celé tělo, ale v delším časovém úseku se mohou přidat i závažnější zdravotní potíže. Proto je nutné si dát pozor při jejím výběru v obchodě.

Rozměry

Pokud jde o rozměry, platí zde jednoduchá pravidla. Ideální matrace do postele, v níž spí jedna osoba, je taková, jež na délku přesahuje alespoň o dvacet centimetrů výšku vaší postavy. Pak totiž nehrozí, že vám například chodidla budou volně viset mimo lůžko, což by nepřirozeně namáhalo páteř i další části těla během spánku. Na šířku by pak kvalitní podložka měla mít alespoň 70 centimetrů, což je dostačující k tomu, abyste z postele nepřepadávali a mohli se bez problémů na lůžku otáčet.

Ideální jsou třeba matrace 80×200 centimetrů, případně o trochu prostornější matrace 90×200 centimetrů. Pakliže máte dvoulůžko, je samozřejmě nutné počítat s nejlépe dvojnásobnou šířkou postele, respektive matrace.

Materiály

V současné době se matrace vyrábějí v mnoha variantách. Klasika v podobě taštičkových a pružinových matrací už není tolik doporučovaná, protože tyto modely nedokážou vzhledem ke své úpravě poskytovat maximální komfort, a to zejména tehdy, užíváte-li lůžko velmi často a dlouhodobě.

Lepšími variantami jsou kupříkladu matrace ze studené pěny, případně BIO pěny, jež disponují perfektní elasticitou a tvarovou stálostí, takže se dokážou výborně vytvarovat dle aktuální pozice vašeho těla, načež se opět vrací do své původní podoby, jakmile lůžko opustíte. Alternativou mohou být třeba latexové matrace, jež mají podobné vlastnosti jako ty pěnové. V neposlední řadě stoupá obliba sendvičových matrací, u nichž se kombinuje hned několik materiálů. Jsou poté perfektní z hlediska tvarové stálosti, trvanlivosti či antibakteriálních vlastností.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.