Ventilátory dokáží zvýšit tepelný výkon konvektorů až o 500 %

V posledních letech se dostaly do centra pozornosti podlahové konvektory, které mohou sloužit jako doplňkový i samostatný zdroj tepla. Moderní zařízení nabízí celou řadu výhod, ale zároveň musíte počítat s jistými negativy. V praxi záleží na volbě konkrétního modelu a jeho zapojení. Zároveň musíte přihlédnout také k dalším aspektům, jako je typ podlahové krytiny, tepelná ztráta místnosti a podobně. My vám prozradíme, jak poměrně jednoduše zvýšit efektivitu konvektorů.

Efektivitu konvektorů zvýší výkonný ventilátor

Konvektory lze rozdělit podle principu, na kterém fungují. Konvektory s ventilátorem pracují na principu nucené konvekce, konvektory bez ventilátoru zase na bázi přirozené konvekce. Nehledě na to, kterou variantu jste zvolili, můžete efektivitu zvýšit pomocí výkonného ventilátoru. Zaměřili jsme se na nabídku společnosti Elsymco, která vyvíjí, vyrábí a prodává teplovzdušné ventilátory ke konvektorům. Možná vás napadlo, že výkonný ventilátor musí být hlučný, nicméně modely v nabídce českého výrobce disponují velmi tichým (a přesto maximálně účinným) motorem. Navíc nabízí i další možnosti využití – lze je použít na vysoušení stěn objektu, zlepšení cirkulace vzduchu v místnosti vytápěné deskovými radiátory a v neposlední řadě k chlazení v průběhu parného léta. Ventilátor dokáže zvýšit tepelný komfort – budete topit efektivněji a zároveň se i lépe cítit.

Co byste měli vědět o ventilátorech Elsymco?

Kromě výše zmíněných vlastností vás jistě potěší také jednoduchá montáž bez nutnosti náročných stavebních úprav, nízký příkon (2 – 8 W, energetická třída AAA), a tedy zanedbatelné provozní náklady. V nabídce najdete různé modely s rozličnými rozměry, napájením, připojením a řízením otáček motoru. Chcete-li se dozvědět další informace, zamiřte na webovou prezentaci společnost na www.elsymco.cz.

Publikováno: 27. 01. 2015

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: ventilátory