Energie

Výhody a nevýhody LED osvětlení

Nejen v domácnostech – LED diody v posledních letech „zdomácněly“ také v průmyslových a komerčních objektech. Jejich výhody jsou velmi přesvědčivé a nevýhody zanedbatelné. Pokud jste stále na pochybách, zda se vám do nich vyplatí investovat, pokračujte ve čtení. Prozradíme vám všechny podstatné informace a přidáme tip na prodejce, který se specializuje na vysoce kvalitní zboží. Pamatujte, že LED pásek je dobrý základ, v praxi však můžete z technologie vytěžit mnohem více.

Výhody, pro které si LED osvětlení oblíbíte

LED světla jsou prezentována jako technicky nejdokonalejší světelný zdroj. Jejich masivní rozšíření sledujeme v posledních letech takřka v přímém přenosu. Za jejich největší přednosti jsou považovány úspornost, odolnost i ekologický charakter. Typickou vlastností je vysoká svítivost při nízkém vstupním napětí.

Potenciálního zájemce by mohla přesvědčit účinnost, která je zhruba 10× vyšší než u vláknové žárovky. Ve srovnání s lineární zářivkou je vyšší dvojnásobně.

Z hlediska provozních nákladů je více než přesvědčivá i extrémně dlouhá životnost. Kvalitní LED osvětlení vydrží v provozu několik desítek tisíc hodin.

A to není zdaleka vše, za zmínku stojí i nadstandardní odolnost proti mechanickému poškození, absence toxických látek či rychlé rozsvícení na plný výkon. Pokud pro vás při výběr světelného zdroje hraje důležitou roli velikost – respektive malé rozměry, opět můžete počítat s LEDkami.

Nevýhody, které vás neodradí

Ani LED osvětlení není bez poskvrnky, ovšem výčet nevýhod není příliš dlouhý. Negativa navíc nejsou nijak zásadní – vyšší pořizovací cena je z dlouhodobého hlediska nepodstatná, ultra-levné světelné zdroje vám vložené finanční prostředky vrátí i s úroky formou úspory na elektřině.

Další nevýhody pak úzce souvisí s nekvalitními produkty, které bohužel zaplavily trh. Chcete-li od LED osvětlení skutečně výjimečné vlastnosti, budete se po něm muset poohlédnout tam, kde vám garantují prvotřídní kvalitu použitých čipů a předřadníků. U nás patří k prověřeným prodejcům společnost Silring CZ s.r.o. – nabízí široký sortiment LED osvětlení pro výrobní haly, sportoviště, hřiště i rozmanité venkovní prostory včetně kostelů, soch a sjezdovek.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.