Výhody a nevýhody LED osvětlení

Nejen v domácnostech – LED diody v posledních letech „zdomácněly“ také v průmyslových a komerčních objektech. Jejich výhody jsou velmi přesvědčivé a nevýhody zanedbatelné. Pokud jste stále na pochybách, zda se vám do nich vyplatí investovat, pokračujte ve čtení. Prozradíme vám všechny podstatné informace a přidáme tip na prodejce, který se specializuje na vysoce kvalitní zboží. Pamatujte, že LED pásek je dobrý základ, v praxi však můžete z technologie vytěžit mnohem více.

Výhody, pro které si LED osvětlení oblíbíte

LED světla jsou prezentována jako technicky nejdokonalejší světelný zdroj. Jejich masivní rozšíření sledujeme v posledních letech takřka v přímém přenosu. Za jejich největší přednosti jsou považovány úspornost, odolnost i ekologický charakter. Typickou vlastností je vysoká svítivost při nízkém vstupním napětí.

Potenciálního zájemce by mohla přesvědčit účinnost, která je zhruba 10× vyšší než u vláknové žárovky. Ve srovnání s lineární zářivkou je vyšší dvojnásobně.

Z hlediska provozních nákladů je více než přesvědčivá i extrémně dlouhá životnost. Kvalitní LED osvětlení vydrží v provozu několik desítek tisíc hodin.

A to není zdaleka vše, za zmínku stojí i nadstandardní odolnost proti mechanickému poškození, absence toxických látek či rychlé rozsvícení na plný výkon. Pokud pro vás při výběr světelného zdroje hraje důležitou roli velikost – respektive malé rozměry, opět můžete počítat s LEDkami.

Nevýhody, které vás neodradí

Ani LED osvětlení není bez poskvrnky, ovšem výčet nevýhod není příliš dlouhý. Negativa navíc nejsou nijak zásadní – vyšší pořizovací cena je z dlouhodobého hlediska nepodstatná, ultra-levné světelné zdroje vám vložené finanční prostředky vrátí i s úroky formou úspory na elektřině.

Další nevýhody pak úzce souvisí s nekvalitními produkty, které bohužel zaplavily trh. Chcete-li od LED osvětlení skutečně výjimečné vlastnosti, budete se po něm muset poohlédnout tam, kde vám garantují prvotřídní kvalitu použitých čipů a předřadníků. U nás patří k prověřeným prodejcům společnost Silring CZ s.r.o. - nabízí široký sortiment LED osvětlení pro výrobní haly, sportoviště, hřiště i rozmanité venkovní prostory včetně kostelů, soch a sjezdovek.

Publikováno: 20. 09. 2021

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam