Skvělé tipy

5 tipů, jak si vkusně vyšperkovat koupelnu

Koupelna není obyčejná místnost. Znamená více než jen pravidelnou osobní hygienu. Začíná a končí v ní každý den. Pro mnohé je také místem k relaxaci a odpočinku – místem, kde se lze uvolnit a zapomenout na strasti běžného dne. Aby bylo v koupelně opravdu příjemně, je vhodné ji vyšperkovat a vyladit do posledního detailu. Toužíte-li po koupelně, kterou vám bude každý závidět, musíte se přičinit. Rekonstrukce či modernizace a pravidelný úklid jsou základ, ovšem k tomu, aby byla koupelna jedinečná, to nestačí. Dejte si záležet a doveďte interiér k naprosté dokonalosti. S našimi tipy ji snadno proměníte k nepoznání.

1. Vyberte si pěknou předložku

Předložky mají v koupelně praktickou funkci. Nemusíte díky nim po sprše či koupeli stoupat bosou nohou přímo na studené kachličky, podlaha však zároveň zůstává uchráněna před potopou. Luxusní koupelnové předložky nabízejí ještě více. Dokáží také zásadně proměnit vzhled koupelny. Vyberte proto předložku tak, aby ladila k vašim obkladům – koupelna bude rázem vypadat jako z katalogu. Jak dojem vylepšit ještě o něco více? Kupte si předložek několik a pravidelně je střídejte. Vždyť oblečení také nenosíte stále to samé, byla by to nuda. Změna předložky vám vždy udělá radost a pocit, že máte doma něco nového.

2. Vylaďte ručníky

Víte, jak dosáhnete ještě působivějšího efektu? Vylaďte kromě kachliček a předložky také ručníky a osušky. Kombinujte používané ručníky tak, aby se k sobě vždy hodily – nejlépe uděláte, když nakoupíte v podobném provedení celou sadu a zbylé ručníky vyřadíte. Nepozorný člen rodiny vám pak nevhodnou volbou osušky nezkazí celkový dojem z koupelny. Máte obavy, že si potom ručníky a osušky nerozeznáte? Přidělte každému v domácnosti osobní háček a všichni se je naučte používat. Potom k žádným omylům nedojde.

3. Zdobené úchytky na skříňkách a další drobnosti

Vzhled koupelny ovlivní i takové detaily, jako jsou úchyty na skříňkách, nádobky na mýdlo, stojánky na zubní kartáčky, stylová hlavice na sprše, držák na toaletní papír. Pohrajte si i s těmito drobnostmi. I když se zdá, že nemohou nic ovlivnit, opak je pravdou. Zkuste a uvidíte.

4. Obrazy

Jestli vám to prostor dovolí, zakomponujte do své koupelny také drobné obrazy na zeď. Pěkně vypadají třeba obrázky s tematikou moře, fantazii se ale meze nekladou. Možné je také umístění fotografií – jen příliš nedoporučujeme fotografie lidí, abyste pak neměli pocit, že vás při koupeli neustále někdo šmíruje.

5. Dekorace

Do malé koupelny v bytě se nejspíš dekorace nevejdou, v těch skoro není dostatek místa ani na standardní vybavení. Obyvatelé bytů bojují, aby v koupelně uspořádali to, co nutně potřebují. Velké koupelny v rodinných domech naopak dekorace vyžadují, bez nich by vypadaly smutně a prázdně. V obchodech s domácími potřebami najdete spoustu skvělých doplňků. Kupte si košíčky nebo třeba umělé květiny. Koupelna se jen rozzáří.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.