Pravda o topení plynem

Ještě pár dní a létu nadobro odzvoní. Podzim se ponese ve znamení příprav na tuhou zimu a dumání nad tím, zda nezměnit způsob vytápění. A jak jste na tom vy? Topíte tuhými palivy, plynem, elektřinou, či naopak alternativním zdrojem? My se dnes zaměříme na plyn, který i přes rostoucí cenu patří mezi nejoblíbenější způsoby vytápění. V České republice je momentálně v provozu 800 000 plynových kotlů a stejný počet průtokových ohřívačů vody. Důvodů proč tomu tak je, je celá řada. Plyn má svá nesporná pozitiva, stejně jako zápory. Pokud se ho nechcete vzdát, určitě se vám bude hodit pár tipů, jak za něj ušetřit.

Výhody a nevýhody vytápění plynem

Na otázku, proč tolik domácností využívá k vytápění plyn i přes vzrůstající cenu, existuje jednoduchá odpověď. Topení plynem je sice dražší, než vytápění tuhými palivy, avšak mnohem komfortnější. Předně vám odpadne spoustu starostí se zajišťováním a skladováním paliva a neustálou potřebou přikládání do kotle. Kotle na tuhá paliva je také třeba udržovat. Mírou komfortu jsou plynové kotle srovnatelné s elektrickými. Jediné, čemu se nevyhnete, je pravidelná revize. Nevýhodou jsou jsou zmíněné náklady, které každým rokem rostou. Jediným způsobem, jak ušetřit, je změna dodavatele plynu. Mezi ty nejlevnější patří Eon plyn, 3E a RWE.

Jak změnit dodavatele plynu

Pro mnoho lidí, kteří se v problematice neorientují, je představa změny dodavatele komplikovaná a raději se smíří s vyšší cenou. Opak je pravdou, změnit dodavatele je poměrně jednoduché. Mnohem složitější je najíte toho, díky kterému skutečně ušetříte. A jak tedy poznáte, zda je pro vás plyn RWE skutečně levnější, než ten, který dodává Eon, či 3E? K rychlému a přesnému srovnání můžete využít některou z kalkulaček plynu, případně si úsporu spočítat rovnou na webu některého z dodavatelů. Samotná změna je rychlá a udělá ji za vás nový dodavatel. Na vás je pouze podpis smlouvy, která vám přijde poštou nebo prostřednictvím kurýra.