Energie

Pravda o topení plynem

Ještě pár dní a létu nadobro odzvoní. Podzim se ponese ve znamení příprav na tuhou zimu a dumání nad tím, zda nezměnit způsob vytápění. A jak jste na tom vy? Topíte tuhými palivy, plynem, elektřinou, či naopak alternativním zdrojem? My se dnes zaměříme na plyn, který i přes rostoucí cenu patří mezi nejoblíbenější způsoby vytápění. V České republice je momentálně v provozu 800 000 plynových kotlů a stejný počet průtokových ohřívačů vody. Důvodů proč tomu tak je, je celá řada. Plyn má svá nesporná pozitiva, stejně jako zápory. Pokud se ho nechcete vzdát, určitě se vám bude hodit pár tipů, jak za něj ušetřit.

Výhody a nevýhody vytápění plynem

Na otázku, proč tolik domácností využívá k vytápění plyn i přes vzrůstající cenu, existuje jednoduchá odpověď. Topení plynem je sice dražší, než vytápění tuhými palivy, avšak mnohem komfortnější. Předně vám odpadne spoustu starostí se zajišťováním a skladováním paliva a neustálou potřebou přikládání do kotle. Kotle na tuhá paliva je také třeba udržovat. Mírou komfortu jsou plynové kotle srovnatelné s elektrickými. Jediné, čemu se nevyhnete, je pravidelná revize. Nevýhodou jsou jsou zmíněné náklady, které každým rokem rostou. Jediným způsobem, jak ušetřit, je změna dodavatele plynu. Mezi ty nejlevnější patří Eon plyn, 3E a RWE.

Jak změnit dodavatele plynu

Pro mnoho lidí, kteří se v problematice neorientují, je představa změny dodavatele komplikovaná a raději se smíří s vyšší cenou. Opak je pravdou, změnit dodavatele je poměrně jednoduché. Mnohem složitější je najíte toho, díky kterému skutečně ušetříte. A jak tedy poznáte, zda je pro vás plyn RWE skutečně levnější, než ten, který dodává Eon, či 3E? K rychlému a přesnému srovnání můžete využít některou z kalkulaček plynu, případně si úsporu spočítat rovnou na webu některého z dodavatelů. Samotná změna je rychlá a udělá ji za vás nový dodavatel. Na vás je pouze podpis smlouvy, která vám přijde poštou nebo prostřednictvím kurýra.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.