Je levné vytápění elektřinou utopie? Ne, realita!

Také se vám při pohledu na vyúčtování za energie protočily panenky? A teď si představte, že byste místo plynu topili elektřinou. Že by to váš rodinný rozpočet neunesl? Možná, že právě naopak. Levné vytápění elektrickou energií už není jen sen, ale realita. A jak se jmenuje ten zázrak moderní techniky, který vám to umožní? Akumulační přímotop. Pokud se o problematiku vytápění elektřinou zajímáte, nejspíš jste už slyšeli o akumulačních kamnech. I ty sice představují poměrně levný způsob vytápění, oproti přímotopům však mají několik nevýhod.

Proč jsou přímotopy lepší než kamna a infrapanely?

V době svého vzniku byla akumulační kamna malou revolucí v topení elektřinou. Navzdory jejich nízké spotřebě energie a vysokému výkonu se jich však prodalo minimum. Důvod je prostý – akumulační kamna jsou nevzhledná a zabírají příliš mnoho místa. Přímotopy mají hloubku jen 9cm vynikají moderním designem a skvěle doplní zbytek interiéru. Na rozdíl od akumulačních kamen je můžete kdykoliv regulovat na požadovanou teplotu. Teplo, které produkují, se dá přirovnat k tomu, jak ho znáte z radiátorů. Na rozdíl od infrapanelů neohřívají a negrilují – produkují sálavé a konvekční teplo (díky technologii Aeroflow).

Jak to, že ušetříte?

Krása přímotopů Thermotec tkví v akumulaci elektrické energie. Zařízení nepřestane hřát ani tehdy, když vypne noční proud – začne využívat nakumulované teplo. Navíc k němu nepotřebujete žádné zvláštní napájení, jednoduše ho připojíte do 230V sítě (napevno do krabičky či přes zásuvku). Elektrické topení Thermotec se dá umístit na zeď, případně k němu připevnit kolečka/nožičky a libovolně ho přemisťovat podle potřeby. A třešnička na závěr – podle propočtů je spotřeba elektřiny 75 – 124 kWh/ m2 vytápěné plochy za rok. Ještě váháte?

Publikováno: 22. 08. 2012

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: elektrické topení | přímotopy | thermotec | topení elektřinou | vytápění elektřinou