Na co si dát pozor při nákupu nábytku online?

Jak nakupovat nábytek? Možnosti jsou v podstatě dvě. Nakupovat můžete v kamenných obchodech, nebo na internetu. Pokud nemáte čas obcházet jednotlivé obchodní domy, nakupujte online. Z následujícího článku se dozvíte, na co především byste si při online nákupu nábytku měli dát pozor. Nákupy na internetu se stále těší velké oblibě. Není se ani čemu divit. Šetří našim vzácným časem a bezpečné jsou i z hygienického hlediska. Při nákupu nábytku online navíc nemusíte řešit problémy s dopravou. Objednané zboží vám automaticky dorazí domů. Nebo kamkoliv si určíte. I přesto je při nákupu nábytku online na místě obezřetnost. Na co si dát obzvláště pozor?

Věnujte pozornost fotografiím a popisům nábytku

Výhodou nákupu nábytku v kamenné prodejně je, že si jej můžete dobře prohlédnout a osahat. Otevřít si skříně, vysunout šuplíčky, ulehnout na postel. To bohužel při nákupech na internetu možné není. O to více musíte věnovat pozornost fotografiím a popiskům. Především rozměrům daného produktu. Také počítejte s tím, že barevný odstín zboží na fotografii nemusí být totožný s jeho barvou v reálu. Některé monitory barvy velmi zkreslují. Pokud si odstínem nejste jisti, neváhejte e-shop kontaktovat a barvu si nechat specifikovat.

Čas plnění objednávky

Velkou pozornost věnujte i dodacím lhůtám. Pokud e-shop má své zboží ve skladu, může vám dorazit do několika dnů. To je případ například e-shopu Nábytek Bogart (https://www.nabytek-bogart.cz). Časté však jsou i tzv. zprostředkovatelské e-shopy s dodacími lhůtami i dvouměsíčními. Doporučit lze také e-shopy s vlastní dopravou.

Způsob platby

Většina e-shopů vyžaduje platbu v plné výši. Existují ovšem i takové, které vám platbu rozloží do několika splátek. Bez jakéhokoliv navýšení. To je praktické především u finančně nákladnějších produktů, které by jinak představovaly velký zásah do rozpočtu.

Důvěryhodnost e-shopu

Velkou pozornost věnujte i důvěryhodnosti e-shopu. Pokud na něm například nenajdete kontakty a podmínky reklamace, stránky raději zavřete. Podezřelé bývají i extrémně nízké ceny. Před nákupem si také přečtěte recenze uživatelů daného e-shopu. Srovnávač cen Heureka například nově nabízí službu "Ověřeno zákazníky"!. Je-li mezi takto ověřenými i vámi vybraný e-shop, zřejmě budete na správné adrese.

Publikováno: 23. 06. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam