Na kolik vás vyjdou moderní garážová vrata?

Zvelebování bydlení se nese v duchu menších i větších investic. S tím jsme se chtě nechtě smířili, bez peněz lépe bydlet nelze. Na co však obvykle záměrně „zapomínáme“, jsou garážová vrata. Považujeme je za nedůležité a máme za to, že si je nemůžeme dovolit. Přesto po moderních vratech, která nejsou jen pěkná na pohled, ale také velmi praktická, ve skrytu duše toužíme a říkáme si, že „snad jednou...“. Je to i váš případ? Možná máte o ceně garážových vrat mylnou představu a realita vás příjemně překvapí.

Přesnou cenu se dozvíte po kalkulaci

Proč dodavatelé garážových vat nemají na svých webech ceník? Důvod je prostý, do konečné částky se promítá množství faktorů (typ vrat - např. sekční či posuvná garážová vrata apod., rozměry, druh pohonu, design...) a je tedy do značné míry individuální. Dvoje zdánlivě podobné dveře mohou mít velmi rozdílnou cenovku, a proto dodavatelé nabízí kalkulaci na míru. Ze stejného důvodu se na webu nedozvíte, kolik stojí venkovní žaluzie nebo předokenní rolety. Byť se na první pohled jeví, že dodavatelé garážových vat „mlží“, u některých lze konkrétní částky přeci jen dohledat. Například renomovaný prodejce Pavel Bubík uvádí, že průměrná cena moderních garážových vrat (základní modely) začíná na částce kolem 14-15 tisíc korun. V praxi tedy záleží na tom, zda si objednáte garážová vrata menších rozměrů v základním provedení, nebo rozměrnější model vyšperkovaný speciálním dekorem a doplněný elektromotorem.

Hodila by se vám odborná rada?

Pokud se z nějakého důvodu stále nemůžete „rozhoupat“, protože jste si ohledně garážových vrat neujasnili všechna fakta, neváhejte své dotazy směřovat na odborníky z firmy Pavel Bubík – garážová vrata. Na trhu se pohybuje od roku 1994, má za sebou bohaté zkušenosti a nespočet realizací, a nabízí také průmyslová vrata, markýzy na terasu, hliníkové ploty vchodové dveře a stínící techniku.

Publikováno: 18. 01. 2021

Kategorie: Garáž

Autor: Adam