Skvělé tipy

Potřebujete čerpadlo, ale nevíte které?

Obyvatelé rodinných domů a majitelé víkendových chalup se bez vodního čerpadla neobejdou. Pravděpodobně by se hodilo i vám, ale nevíte si rady s jeho výběrem. Nevadí, my vám prozradíme k čemu jednotlivé typy čerpadel slouží a čím byste se při nákupu měli řídit.

V prvé řadě si ujasněte, k čemu čerpadlo budete potřebovat, respektive z jak velké hloubky budete vodu čerpat. Nabízí se dvě základní konstrukce čerpadel a to:

ponorná čerpadla – vytlačí vodu potrubím nebo hadicí i z větších hloubek

povrchová čerpadla ze sací schopností – jsou vhodná do hloubky max. 8 metrů a vodu čerpají pomocí hadice

Co budete čerpat?

Při výběru čerpadla nejde jen o to odkud budete čerpat, ale také co budete čerpat.

Čerpadla vhodná k čerpání pitné vody ze studny či nádrže – k čerpání čisté pitné vody jsou určena ponorná čerpadla, Pro vrtané studny pak hlubinná ponorná čerpadla, která nemají problém s čerpáním vody z hloubky více než 100 m. Předpokladem je alespoň 100 mm průměr šachty-

Užitková a mírně znečištěná voda – k čerpání užitné a mírně znečištěné vody (voda z řeky, jezírka nebo nádrže na dešťovou vodu) můžete použít povrchové čerpadlo. Ucpání čerpadla nečistotami zabráníte hadicí se sacím košem s jemnou mřížkou, která zachytí všechny větší nečistoty.

Silně znečistěná a odpadní voda – chystáte-li se čerpat silně znečištěnou vodu s vysokým obsahem větších nečistot, pořiďte si robustní kalové ponorné čerpadlo z nerezu nebo litiny. Využijete ho k čerpání vody ze septiku, zaplaveného sklepa, jímky, nádrže apod. Dražší čerpadla bývají vybavena řezacím nástrojem, který velké nečistoty rozmělňuje na menší.

Nyní již víte, jak vybrat čerpadlo. Ale tak jako u každého zařízení nehledě na jeho funkci, i v sortimentu čerpadel platí, že budete spokojeni jedině v případě kvalitního stroje. Mezi špičkové české výrobce, který čerpadla dodává i do mnoha jiných zemí, patří společnost Grundfos. Aktuální nabídku čerpadel a jejich technickou specifikaci najdete na webových stránkách Grundfos.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.