Interiér

Provoňte novou ložnici vůní dřeva. Postel a nábytek z masivu jí budou slušet!

Během ubíhajících let většina lidí dospěje do situace, kdy se interiér ložnice stane okoukaným a zařízení opotřebované. V takové chvíli se nabízí otázka, jak zařízení ložnice obměnit. Nejprve se však soustředíme na to, v jakém stylu ložnici budeme koncipovat a přirozeně i to, z jakého materiálu budou nábytek a postel . Na výběr máme hned několik možností. Zpravidla jako první na mysli vyvstane dřevo, případně lamino – materiály, ze kterých se nábytek a postele vyrábějí nejčastěji. V případě postele je možnost volby rozšířena o postele čalouněné, kovové nebo kované.

Nestárnoucí dřevo

Pro každého z nás bude pravděpodobnou volbou číslo jedna dřevěný nábytek z masivu, a to z důvodu, že se masiv používá pro výrobu postelí i ostatního zařízení – a interiér lze díky tomu sladit do jednotného stylu. Přibližme si však trochu pojem masiv a jeho přednosti.

Masivní dřevo se skládá z jednoho kusu měkké či tvrdé dřeviny. Je možné vybírat z měkkých dřevin, mezi které patří borovice nebo smrk. Druhou z možností jsou dřeviny tvrdé, jejichž typickými zástupci jsou dub a buk. Mezi přednosti kvalitní postele z masivu v provedení z měkké dřeviny patří cenová dostupnost, nižší hmotnost konstrukce a poměrně slušná odolnost. Oproti tomu masivní postel z tvrdého dřeva se vyznačuje vysokou pevností a současně vyšší cenovkou. K výrobě masivního nábytku sr používají oba druhy dřevin.

Výhodou využití dřeva jako materiálu je variabilita – možnost vzájemné kombinace jednotlivých kusů nábytku vyrobených z různých druhů dřeva, případně i s nábytkem z jiného materiálu.

postele z masivu

Klidný spánek především

Pokud se již tedy rozhodnete pro postel z masivu, musíte výběr přizpůsobit svým potřebám a prostorovým možnostem. Nejběžnějším rozměrem jednolůžkové postele je 90 × 200 cm a pro manželskou postel (dvojlůžko) 180 x 200 cm. Výška postele by se měla pohybovat kolem 50 cm, což je dost na pohodlné vstávání i pro starší osobu.

Pokud máte ucelenou představu, stačí navštívit stránky některého z výrobců či prodejců postelí a nábytku z masivu a zakoupit vše potřebné pod jednou střechou. Jisté je, že masivní dřevo vás nezklame a nová ložnice vám poskytne příjemný a zároveň praktický prostor pro pohodlný a příjemný odpočinek.

A kde se po kvalitních postelích z masivu poohlédnout? Nás zaujaly stylové kousky na https://www.extra-nabytek.cz/postele-z-masivu/.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.