Provoňte novou ložnici vůní dřeva. Postel a nábytek z masivu jí budou slušet!

Během ubíhajících let většina lidí dospěje do situace, kdy se interiér ložnice stane okoukaným a zařízení opotřebované. V takové chvíli se nabízí otázka, jak zařízení ložnice obměnit. Nejprve se však soustředíme na to, v jakém stylu ložnici budeme koncipovat a přirozeně i to, z jakého materiálu budou nábytek a postel . Na výběr máme hned několik možností. Zpravidla jako první na mysli vyvstane dřevo, případně lamino - materiály, ze kterých se nábytek a postele vyrábějí nejčastěji. V případě postele je možnost volby rozšířena o postele čalouněné, kovové nebo kované.

Nestárnoucí dřevo

Pro každého z nás bude pravděpodobnou volbou číslo jedna dřevěný nábytek z masivu, a to z důvodu, že se masiv používá pro výrobu postelí i ostatního zařízení - a interiér lze díky tomu sladit do jednotného stylu. Přibližme si však trochu pojem masiv a jeho přednosti. Masivní dřevo se skládá z jednoho kusu měkké či tvrdé dřeviny. Je možné vybírat z měkkých dřevin, mezi které patří borovice nebo smrk. Druhou z možností jsou dřeviny tvrdé, jejichž typickými zástupci jsou dub a buk. Mezi přednosti kvalitní postele z masivu v provedení z měkké dřeviny patří cenová dostupnost, nižší hmotnost konstrukce a poměrně slušná odolnost. Oproti tomu masivní postel z tvrdého dřeva se vyznačuje vysokou pevností a současně vyšší cenovkou. K výrobě masivního nábytku sr používají oba druhy dřevin. Výhodou využití dřeva jako materiálu je variabilita - možnost vzájemné kombinace jednotlivých kusů nábytku vyrobených z různých druhů dřeva, případně i s nábytkem z jiného materiálu. postele z masivu

Klidný spánek především

Pokud se již tedy rozhodnete pro postel z masivu, musíte výběr přizpůsobit svým potřebám a prostorovým možnostem. Nejběžnějším rozměrem jednolůžkové postele je 90 × 200 cm a pro manželskou postel (dvojlůžko) 180 x 200 cm. Výška postele by se měla pohybovat kolem 50 cm, což je dost na pohodlné vstávání i pro starší osobu. Pokud máte ucelenou představu, stačí navštívit stránky některého z výrobců či prodejců postelí a nábytku z masivu a zakoupit vše potřebné pod jednou střechou. Jisté je, že masivní dřevo vás nezklame a nová ložnice vám poskytne příjemný a zároveň praktický prostor pro pohodlný a příjemný odpočinek. A kde se po kvalitních postelích z masivu poohlédnout? Nás zaujaly stylové kousky na https://www.extra-nabytek.cz/postele-z-masivu/.

Publikováno: 15. 06. 2019

Kategorie: Interiér

Autor: Adam