Plot z betonu je krásný, bezúdržbový a odolný. Co víc si přát?

Věděli jste, že se beton, co by stavební materiál, využívá již více než 2000 let? Jeho optimální vlastnosti znali již staří Římané, kteří z něj vytvořili např. impozantní, 5000 tun vážící monolitickou kopuli na Pantheonu. Možná vás překvapí, že ho analytici objevili také v původním zdivu Karlova mostu a dalších významných stavbách. Beton tvoří základ moderního stavebnictví a přestože je dnes v některých oblastech vytlačován přírodními materiály, stále na něj nedáme dopustit. Z betonu se vyrábí opravdu široké spektrum stavebních prvků a v posledních letech ho stále častěji vídáme v podobě oplocení. A jsou to právě výhody betonového plotu, kterým jsme se rozhodli věnovat dnešní článek. Plot je multifunkční stavební prvek, který má primárně chránit náš majetek a soukromí. Zároveň by měl splňovat vysoké estetické nároky, protože na něm do značné míry závisí celkový dojem, kterým na nás a naše okolí bydlení působí. Betonové ploty mají všechny předpoklady k tomu, abyste je upřednostnili před ostatními alternativami.

Stavba betonového plotu je rychlá a jednoduchá

Bezzákladové betonové oplocení se chlubí všemi vlastnostmi, které byste od svého nového plotu měli požadovat. Moderní ploty z betonu se skládají z desek a sloupků a v podstatě jde o „skládačku“, ze které vytvoříte oplocení libovolné výšky od 25 cm do 3 m. Stavba je velmi rychlá a zvládnete ji svépomocí. Vzhledem k tomu, že není nutná betonáž základů, ušetříte nemalé finanční prostředky. Stačí usadit desky mezi sloupky a je to. Stejně snadná je také demontáž. OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Životnost a údržba

Dalším argumentem, který hovoří ve prospěch bezzákladového plotu z betonu, je jeho odolnost. Životnost betonového plotu je zhruba 30 let a není jej třeba žádným způsobem udržovat. Beton odolá rozmarům počasí a i po letech vypadá, jako byste plot postavili teprve nedávno.

Design, na který nedáte dopustit

A na závěr to nejlepší. Pokud si nepotrpíte na přirozený vzhled betonu (a ani ten nevypadá vůbec špatně), můžete svůj nový plot přetřít jakoukoliv barvou. Vzhled betonového oplocení je kapitolou samou pro sebe a nedají na něj dopustit ani ti nejnáročnější. Dílce jsou k mání v mnoha provedeních s rozličnou strukturou. Navíc je lze kombinovat i s ostatními stavebními materiály. např. se dřevem nebo kovem. V rámci inspirace se nezapomeňte podívat na betonové ploty od MIMA ploty s.r.o. Kombinovaný betonový plot Využití betonových plotů je stejně barvité jako výčet jeho výhod. Prefabrikované prvky lze použít na kompletní oplocení pozemku, stavbu dělící stěny nebo třeba jen dekorativní oplocení uvnitř zahrady. Chcete se dozvědět další zajímavé informace nebo si betonové oplocení rovnou objednat? Více na www.betonoveploty.cz.

Publikováno: 22. 07. 2014

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam

Tagy: betonové oplocení | bezzákladové betonové oplocení | stavba betonového plotu