Umělý živý plot dodá vašemu příbytku soukromí

Dodat zahradě či balkonu trochu více soukromí není rozhodně na škodu. Obzvlášť pokud žijete v dnes velice oblíbených satelitních řadových zástavbách, kde je obvykle jeden dům doslova namáčknutý na druhý a nouze po troše klidu je velice častá. Hlavně v horkých letních dnech. Řešením je umělý živý plot.

Co vlastně umělý živý plot je?

Umělý živý plot je velice šikovná věc, která se v posledních letech stala skutečně oblíbenou. Nejen, že vaší zahradě dodá vytoužené soukromí, ale přidá ji také zelený nádech s garancí nulové péče. Umělý živý plot má jasnou výhodu v tom, že nepotřebuje žádnou údržbu a vaší jedinou prací je vybrat si z široké nabídky ten, který se vám líbí a hodí nejvíce. Všechno ostatní už necháte na něm. Žádné pravidelné zalévání ani odstraňovaní uschlých lístků. Umělé květiny jsou tak skvělou volbou pro ty, kteří nemají příliš volného času.

A co takhle balkón nebo dokonce interiér

Kromě praktické stránky se umělý živý plot stal oblíbeným také na poli bytového designu. Tento trend se zprvu objevil v exotických resortech jako šikovná přírodní dekorace a postupně se tohoto designerského kousku chytli další nadšenci a umělé květiny se velice rychle staly novým bytovým doplňkem. Dnes už je lze vidět úplně všude, od koupelen až po kuchyně. Využívají se také na balkónech, kde primárně vykonávají stejnou funkci jako na zahradách.

Cena vás překvapí

K dalším z několika výhod, které umělý živý plot má, je bezpochyby jeho cena. Nejen, že nevyžaduje žádné vedlejší produkty k údržbě, ale rovněž se nemusíte bát, že by vás jeho koupě finančně zruinovala. Standardně se cena umělých květin pohybuje v řádek stovek korun a liší se hlavně podle množství a druhu, který si zvolíte. V případě, že byste si nebyli jisti rozměry, druhem nebo barvou, nebojte se obrátit na zkušené odborníky, kteří vám rádi pomohou.

Publikováno: 11. 07. 2020

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam