Skvělé tipy

Proč si postavit plot z gabionů?

Přemýšlíte nad tím, jak oplotit pozemek kolem domu a nevyhovuje vám „standardní“ řešení? Pořiďte si gabiony ploty – drátěné klece naplněné kamenivem. Využívají se nejen jako oplocení, ale také jako zpevňovací prvky křídel mostů, svahů a břehů řek.

Z takzvaných gabionových matrací se staví také protihlukové stěny. Dále se používají při stavbách přehrad a umělých nádrží, silničních podjezdů, a dalších stavebních konstrukcí. A přestože se kombinace oceli a kamení na první pohled nejeví jako esteticky hodnotná – stačí ji doplnit popínavými rostlinami. Takto ozdobené gabiony nachází využití jako okrasné prvky ve veřejných parcích i v soukromých zahradách. Kreativní kutilové používají gabiony i k jiným účelům – například z nich tvoří nevšední zahradní nábytek. Vraťme se však k vašemu budoucímu plotu. V čem tkví největší výhody gabionů?

Jaké výhody gabiony nabízí?

Kde začít? Sítě na gabiony jsou velmi pevné, odolají nepřízni počasí a logicky tak vydrží velmi dlouho funkční. Tyto vlastnosti podmiňuje volba použitého kameniva a drátěného pletiva. Ideálním kamenivem je čedič, případně další horniny, které odolají mrazům a nepraskají.

Postavit plot z gabionů není technicky ani časově náročné. Můžete se do toho pustit kdykoliv, a to bez ohledu na počasí. Zároveň odpadá nutnost další údržby – konstrukce nepotřebuje žádnou další péči.

K výhodám lze přičíst také ekologický charakter. Při výrobě gabionů se nepoužívají žádné agresivní chemické látky – konstrukce je díky tomu v naprostém souladu s přírodou.

Kde najdete gabiony, které vám ušetří až 80 % nákladů?

Gabiony prodej nabízí výrobce František Šťastný z Tábora. Jedná se na míru vyráběné žárově zinkované sítě s dvojitým drátem, které nevyžadují zajištění proti zvlnění. V těchto gabionech není nutné kameny skládat, čímž klesá jejich spotřeba, a tedy i náklady.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.