Skvělé tipy

Proč si postavit plot z gabionů?

Přemýšlíte nad tím, jak oplotit pozemek kolem domu a nevyhovuje vám „standardní“ řešení? Pořiďte si gabiony ploty – drátěné klece naplněné kamenivem. Využívají se nejen jako oplocení, ale také jako zpevňovací prvky křídel mostů, svahů a břehů řek.

Z takzvaných gabionových matrací se staví také protihlukové stěny. Dále se používají při stavbách přehrad a umělých nádrží, silničních podjezdů, a dalších stavebních konstrukcí. A přestože se kombinace oceli a kamení na první pohled nejeví jako esteticky hodnotná – stačí ji doplnit popínavými rostlinami. Takto ozdobené gabiony nachází využití jako okrasné prvky ve veřejných parcích i v soukromých zahradách. Kreativní kutilové používají gabiony i k jiným účelům – například z nich tvoří nevšední zahradní nábytek. Vraťme se však k vašemu budoucímu plotu. V čem tkví největší výhody gabionů?

Jaké výhody gabiony nabízí?

Kde začít? Sítě na gabiony jsou velmi pevné, odolají nepřízni počasí a logicky tak vydrží velmi dlouho funkční. Tyto vlastnosti podmiňuje volba použitého kameniva a drátěného pletiva. Ideálním kamenivem je čedič, případně další horniny, které odolají mrazům a nepraskají.

Postavit plot z gabionů není technicky ani časově náročné. Můžete se do toho pustit kdykoliv, a to bez ohledu na počasí. Zároveň odpadá nutnost další údržby – konstrukce nepotřebuje žádnou další péči.

K výhodám lze přičíst také ekologický charakter. Při výrobě gabionů se nepoužívají žádné agresivní chemické látky – konstrukce je díky tomu v naprostém souladu s přírodou.

Kde najdete gabiony, které vám ušetří až 80 % nákladů?

Gabiony prodej nabízí výrobce František Šťastný z Tábora. Jedná se na míru vyráběné žárově zinkované sítě s dvojitým drátem, které nevyžadují zajištění proti zvlnění. V těchto gabionech není nutné kameny skládat, čímž klesá jejich spotřeba, a tedy i náklady.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.