Jak využít vyšívání k relaxaci a zábavě při cestování

Blíží se léto a s ním i doba výletů a dovolených. Jak se co nejlépe zabavit během jízdy vlakem či autobusem? Co takhle zkusit vyšívání? Vyšívání je skvělým způsobem, jak se uvolnit a relaxovat, a to i během cestování. Pokud rádi tvoříte, můžete využít tento koníček jako způsob, jak si zpříjemnit dlouhé cesty v letadle, vlaku nebo autobuse. V tomto článku se podíváme na několik tipů, jak vyšívat na cestách.

Vyberte si vhodný vyšívací projekt

Když se chystáte na cestu, vyberte si projekt, který je snadno přenosný a nevyžaduje příliš mnoho vybavení. Ideální na cesty jsou vyšívací sady, které obsahují vše, co potřebujete pro vytvoření krásné výšivky - vyšívací plátno s natištěným nebo vzorem, vhodnou barevnou přízi, jehly a instrukce. Tyto sady jsou k dispozici v mnoha různých velikostech a vzorech, aby vyhovovaly různým úrovním zkušeností. Vyšívací sady jsou ideální i pro začátečníky, protože jsou snadno použitelné. Vše, co musíte udělat, je sledovat instrukce a vyšívat podle návodu. To vám umožní se naučit základy vyšívání prakticky bez námahy.

Zdá se vám vyšívání příliš složité? Zkuste drhání z padákové šňůry

Přestože je vyšívání ideální relaxační činností pro dlouhé cestování, možná hledáte něco ještě jednoduššího. Řešením může být drhání z padákové šňůry. Na rozdíl od vyšívání, ke kterému potřebujete jehlu a látku, k drhání vám stačí jen klubko padákové šňůry a vlastní prsty. Vytváření smyček a uzlů je snadné a zvládnou jej i lidé, kteří nejsou příliš manuálně zruční. I přesto ale s pomocí techniky drhání dokážete vytvořit úžasné věci, například přívěšky, náramky, vodítka pro vaše psí miláčky, nebo dokonce kabelky!

Vyšívání nebo drhání může být skvělým způsobem, jak využít čas během cestování a navíc si vyrobit něco hezkého a originálního. Stačí si přibalit vyšívací sadu či klubko padákové šňůry a dovolená může začít!

Publikováno: 27. 05. 2023

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Martina Glosová