Pergola z hliníku vám spolehlivě zastřeší terasu na mnoho let

Všimli jste si, že dříve hojně používané dřevěné pergoly dnes stále častěji lidé nahrazují pergolami hliníkovými? Není divu, mají mnoho předností a k těm nejlepším patří velmi vysoká odolnost a bezúdržbovost.

Pergoly k moderním i venkovským domům

Použití pergoly se nemusíte obávat, ať už bydlíte v nově postaveném rodinném domě, máte menší domeček na vesnici, nebo třeba menší venkovní prostor pro zaměstnance, kde vychází rovnou z otevřené open space kanceláře.

Oblíbená je např. pergola Eva, která je určena k montáži do zdi domu. Patří k nejprodávanějším pergolám z hliníku, má stahovací střechu a díky své štíhlé konstrukci působí ve venkovním prostoru lehce, opticky jej nezatíží. Je určena pro použití proti dešti i ostrému slunci, odolá větru do 117 km / h. V případě deště odvádí vodu integrovaný okap. K dostání je za velmi příznivou cenu.

Hliníkové zastřešení terasy je takřka nezničitelné. I když se o hliník nebudete vůbec starat, vydrží odolávat slunci, dešti i chladu mnoho let. Ušetříte za nátěrové hmoty, které byste museli např. u hliníkové pergoly kupovat, stejně jako váš čas a fyzické síly. Pokud si spočítáte úsporu peněz a času, investice do hliníkové pergoly se rozhodně vyplatí.

Bioklimatická pergola a cirkulace vzduchu

Pokud patříte k lidem, kteří vedra a dusno snáší špatně, nebo je vysloveně nesnášíte, bude se vám zřejmě líbit bioklimatická pergola. Ta je vybavena otočnými lamelami, které chrání terasu před sluncem, ale zároveň dovolují prostor pod pergolou výborně odvětrávat. V případě deště stačí zmáčknout tlačítko na dálkovém ovladači a lamely během chvíle vytvoří nepromokavou střechu. Ani tady vás nečeká žádná údržba, a přitom je životnost dlouhá.

Více informací i kompletní nabídku najdete na webových stránkách atypy.cz.

Publikováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Zahrada

Autor: Martina Glosová