Dovolená po vlastní ose

Přestaly vás bavit zájezdy, kdy jste odkázáni na autobus cestovní kanceláře a musíte se spokojit s ubytováním, které je aktuálně v nabídce? Vyrazte si na dovolenou po vlastní ose a přestaňte se omezovat. Není nad cestování vlastním automobilem, kdy si můžete naplánovat všechny výlety tak, jak to vyhovuje vám. Buďte svými vlastními pány a užijete si dovolenou o to více Jedná se zejména o dovolenou v přilehlých přímořských státech, jako je Chorvatsko, Itálie, Francie či Španělsko. Letecká doprava je sice mnohem rychlejší, ale na místě jste pak odkázání na autopůjčovnu. Většina z nás raději výlety po okolí oželí, což je rozhodně škoda.

Najděte si samostatné bydlení

Chcete mít na dovolené dostatek soukromí? V tom případě si najděte samostatné bydlení. Mnohdy vás vyjde na méně, než kolik byste zaplatili za pokoj v penzionu či hotelu. Vyplatí se hledat ubytování až na místě, případně předem přes internet. Podaří-li se vám sehnat kontakt přímo na majitele nemovitosti, ušetříte za poplatky, které si zaúčtuje zprostředkovatel. Dovolená ve „vlastním“ bydlení je skutečně mnohem příjemnější a vyhnete se případným hlučným sousedům. Vzhledem k tomu, že na dovolenou vyrazíte vlastním vozem, můžete si najít prázdninový dům kdekoliv se vám zlíbí. Vaše auto vás doveze až na místo.

Objevujte okolní zajímavosti

Najděte si zajímavé místo, které nabízí pestré možnosti vyžití. Není nic horšího, než jednotvárná dovolená. Užijte si cestování po okolí a navštivte nejrůznější zajímavosti a pamětihodnosti. Každé místo má svou vlastní atmosféru a ať už se nacházíte kdekoliv, jistě najdete mnoho tipů na výlety. Najděte si je na internetu, případně se poptejte místních. Většinou vám rádi doporučí, která místa stojí za to navštívit. Dovolená po vlastní ose je opravdu mnohem záživnější, než monotónní zájezdy, které strávíte na pláži u hotelu.

Publikováno: 28. 03. 2012

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam

Tagy: auto | bydlení | dovolená | dovolená po vlastní ose