Skvělé tipy

Parkování u letiště Ostrava. Praktické tipy

Rady, jak vybrat nejlepší  parkování u letiště Ostrava a jak se na něj dostat, určitě ocení nejen cestující  z Moravskoslezského kraje.

Autem se dostaneme rychle a pohodlně až na letiště

Letiště Leoše Janáčka neleží přímo v Ostravě. Pokud nejedeme z jejího centra, můžeme se městu úplně vyhnout a neriskovat žádné zácpy. Ostrava-Mošnov je autem dobře dostupná ze všech světových stran a autem se tam dostaneme zaručeně nejpohodlněji.

 

K letišti nás dovede  dálnice D1, na které využijeme exit 336, Studénka. Ve směru od Ostravy vede k letišti silnice č. 58 a od Olomouce i od Českého Těšína pojedeme po silnici E462.

 

Autem na letiště:  výhody a nevýhody

+ Vlastní plánování podle času odletu.

+ Pohodlná přeprava  těžkých zavazadel.

+ Doplňkové služby na parkovišti, které zpříjemní cestu hned na začátku.

 

–          Dražší než hromadná doprava.

–          Nutnost řešit parkování.

–          Možná únava při řízení zpátky.

 

Jak se vyznat v nabídkách parkování

Nejjednodušší je samozřejmě nechat svoje auto přímo u letiště. Zde máme k dispozici pět parkovišť. Cena za parkovací místo je tu však nejvyšší. Prvních 15 minut je zdarma, pak se cena zvedá až na 300 Kč za den.

 

Vybrat si ale můžeme i soukromá placená parkoviště. Ceny jsou mnohem příznivější než přímo na letišti a navíc nabízejí nadstandardní služby. Jsou hlídaná, samozřejmostí je odvoz na letiště a zpět a některé nabízejí odpočinkové salonky, včetně občerstvení.

 

Nabídka parkovišť je dnes už celkem rozšířená a vyznat se v nich není vždy úplně hračka. Můžeme proto využít srovnávače.Ty najdou nejen nejschůdnější řešení, ale i aktuální slevy, a usnadní povinnou rezervaci.

 

Na letiště jezdí autobusy i vlak. Pozor na  jízdní řády

Kdo nechce řešit případné problémy s autem, může využít přímé linky autobusové dopravy. Ty vedou z Ostravy, Nového Jičína a Frýdku Místku. Spojení zajišťují rovněž autobusy mezi letištěm a městy Kopřivnice, Příbor, Rožnov pod Radhoštěm i vzdálenějšími Zlínem a Vsetínem. Jízdenky je možné  koupit až u řidiče.

 

Autobusy nás vysadí před železničním terminálem u odletové haly. Přes Bohumín a Ostravu nás do Mošnova zaveze i vlak S2, který zastavuje přímo u odletové haly.

 

Jízdní řád vlaku a autobusů je ovšem omezený a odlétáme-li v pozdní hodinu, pravděpodobně se individuální dopravě nevyhneme.

 

Kam se dá letět z Ostravy?

Letiště Ostrava není tak velké jako to pražské. Má jen jeden terminál. Také lety nejsou tak vytížené, a cestování je proto mnohem pohodlnější. Díky nižším cenám navíc může let vyjít levněji než z letiště v Praze, a to i když započteme náklady na cestu do Ostravy.

 

Mošnov momentálně nabízí  odlety do přibližně dvaceti destinací. Většinou se jedná o oblíbené dovolenkové lokality. Ze severu Moravy se tak dostaneme například do Řecka, Bulharska, Tuniska a Egypta.

 

Čekání  na letišti si můžeme zpříjemnit v obchodech a restauracích. Nabídka není nijak veliká, ale kávu a dobré jídlo tu seženeme. Samozřejmostí je i WI-FI připojení zdarma a duty free zóna.

 

Svá zavazadla můžeme nechat zabalit do ochranné fólie Tím je pomůžeme zabezpečit před vykradením a poškozením. Kromě toho tu najdeme i bankovní služby, dětský koutek a business salónek.

 

Využili jste už ostravské letiště? A můžete srovnat služby, například parkování, s ostatními letišti?

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.