Skvělé tipy

Parkování u letiště Ostrava. Praktické tipy

Rady, jak vybrat nejlepší  parkování u letiště Ostrava a jak se na něj dostat, určitě ocení nejen cestující  z Moravskoslezského kraje.

Autem se dostaneme rychle a pohodlně až na letiště

Letiště Leoše Janáčka neleží přímo v Ostravě. Pokud nejedeme z jejího centra, můžeme se městu úplně vyhnout a neriskovat žádné zácpy. Ostrava-Mošnov je autem dobře dostupná ze všech světových stran a autem se tam dostaneme zaručeně nejpohodlněji.

 

K letišti nás dovede  dálnice D1, na které využijeme exit 336, Studénka. Ve směru od Ostravy vede k letišti silnice č. 58 a od Olomouce i od Českého Těšína pojedeme po silnici E462.

 

Autem na letiště:  výhody a nevýhody

+ Vlastní plánování podle času odletu.

+ Pohodlná přeprava  těžkých zavazadel.

+ Doplňkové služby na parkovišti, které zpříjemní cestu hned na začátku.

 

–          Dražší než hromadná doprava.

–          Nutnost řešit parkování.

–          Možná únava při řízení zpátky.

 

Jak se vyznat v nabídkách parkování

Nejjednodušší je samozřejmě nechat svoje auto přímo u letiště. Zde máme k dispozici pět parkovišť. Cena za parkovací místo je tu však nejvyšší. Prvních 15 minut je zdarma, pak se cena zvedá až na 300 Kč za den.

 

Vybrat si ale můžeme i soukromá placená parkoviště. Ceny jsou mnohem příznivější než přímo na letišti a navíc nabízejí nadstandardní služby. Jsou hlídaná, samozřejmostí je odvoz na letiště a zpět a některé nabízejí odpočinkové salonky, včetně občerstvení.

 

Nabídka parkovišť je dnes už celkem rozšířená a vyznat se v nich není vždy úplně hračka. Můžeme proto využít srovnávače.Ty najdou nejen nejschůdnější řešení, ale i aktuální slevy, a usnadní povinnou rezervaci.

 

Na letiště jezdí autobusy i vlak. Pozor na  jízdní řády

Kdo nechce řešit případné problémy s autem, může využít přímé linky autobusové dopravy. Ty vedou z Ostravy, Nového Jičína a Frýdku Místku. Spojení zajišťují rovněž autobusy mezi letištěm a městy Kopřivnice, Příbor, Rožnov pod Radhoštěm i vzdálenějšími Zlínem a Vsetínem. Jízdenky je možné  koupit až u řidiče.

 

Autobusy nás vysadí před železničním terminálem u odletové haly. Přes Bohumín a Ostravu nás do Mošnova zaveze i vlak S2, který zastavuje přímo u odletové haly.

 

Jízdní řád vlaku a autobusů je ovšem omezený a odlétáme-li v pozdní hodinu, pravděpodobně se individuální dopravě nevyhneme.

 

Kam se dá letět z Ostravy?

Letiště Ostrava není tak velké jako to pražské. Má jen jeden terminál. Také lety nejsou tak vytížené, a cestování je proto mnohem pohodlnější. Díky nižším cenám navíc může let vyjít levněji než z letiště v Praze, a to i když započteme náklady na cestu do Ostravy.

 

Mošnov momentálně nabízí  odlety do přibližně dvaceti destinací. Většinou se jedná o oblíbené dovolenkové lokality. Ze severu Moravy se tak dostaneme například do Řecka, Bulharska, Tuniska a Egypta.

 

Čekání  na letišti si můžeme zpříjemnit v obchodech a restauracích. Nabídka není nijak veliká, ale kávu a dobré jídlo tu seženeme. Samozřejmostí je i WI-FI připojení zdarma a duty free zóna.

 

Svá zavazadla můžeme nechat zabalit do ochranné fólie Tím je pomůžeme zabezpečit před vykradením a poškozením. Kromě toho tu najdeme i bankovní služby, dětský koutek a business salónek.

 

Využili jste už ostravské letiště? A můžete srovnat služby, například parkování, s ostatními letišti?

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.