Parkování u letiště Ostrava. Praktické tipy

Rady, jak vybrat nejlepší  parkování u letiště Ostrava a jak se na něj dostat, určitě ocení nejen cestující  z Moravskoslezského kraje. Autem se dostaneme rychle a pohodlně až na letiště Letiště Leoše Janáčka neleží přímo v Ostravě. Pokud nejedeme z jejího centra, můžeme se městu úplně vyhnout a neriskovat žádné zácpy. Ostrava-Mošnov je autem dobře dostupná ze všech světových stran a autem se tam dostaneme zaručeně nejpohodlněji.   K letišti nás dovede  dálnice D1, na které využijeme exit 336, Studénka. Ve směru od Ostravy vede k letišti silnice č. 58 a od Olomouce i od Českého Těšína pojedeme po silnici E462.  

Autem na letiště:  výhody a nevýhody

+ Vlastní plánování podle času odletu. + Pohodlná přeprava  těžkých zavazadel. + Doplňkové služby na parkovišti, které zpříjemní cestu hned na začátku.   -          Dražší než hromadná doprava. -          Nutnost řešit parkování. -          Možná únava při řízení zpátky.  

Jak se vyznat v nabídkách parkování

Nejjednodušší je samozřejmě nechat svoje auto přímo u letiště. Zde máme k dispozici pět parkovišť. Cena za parkovací místo je tu však nejvyšší. Prvních 15 minut je zdarma, pak se cena zvedá až na 300 Kč za den.   Vybrat si ale můžeme i soukromá placená parkoviště. Ceny jsou mnohem příznivější než přímo na letišti a navíc nabízejí nadstandardní služby. Jsou hlídaná, samozřejmostí je odvoz na letiště a zpět a některé nabízejí odpočinkové salonky, včetně občerstvení.   Nabídka parkovišť je dnes už celkem rozšířená a vyznat se v nich není vždy úplně hračka. Můžeme proto využít srovnávače.Ty najdou nejen nejschůdnější řešení, ale i aktuální slevy, a usnadní povinnou rezervaci.  

Na letiště jezdí autobusy i vlak. Pozor na  jízdní řády

Kdo nechce řešit případné problémy s autem, může využít přímé linky autobusové dopravy. Ty vedou z Ostravy, Nového Jičína a Frýdku Místku. Spojení zajišťují rovněž autobusy mezi letištěm a městy Kopřivnice, Příbor, Rožnov pod Radhoštěm i vzdálenějšími Zlínem a Vsetínem. Jízdenky je možné  koupit až u řidiče.   Autobusy nás vysadí před železničním terminálem u odletové haly. Přes Bohumín a Ostravu nás do Mošnova zaveze i vlak S2, který zastavuje přímo u odletové haly.   Jízdní řád vlaku a autobusů je ovšem omezený a odlétáme-li v pozdní hodinu, pravděpodobně se individuální dopravě nevyhneme.  

Kam se dá letět z Ostravy?

Letiště Ostrava není tak velké jako to pražské. Má jen jeden terminál. Také lety nejsou tak vytížené, a cestování je proto mnohem pohodlnější. Díky nižším cenám navíc může let vyjít levněji než z letiště v Praze, a to i když započteme náklady na cestu do Ostravy.   Mošnov momentálně nabízí  odlety do přibližně dvaceti destinací. Většinou se jedná o oblíbené dovolenkové lokality. Ze severu Moravy se tak dostaneme například do Řecka, Bulharska, Tuniska a Egypta.   Čekání  na letišti si můžeme zpříjemnit v obchodech a restauracích. Nabídka není nijak veliká, ale kávu a dobré jídlo tu seženeme. Samozřejmostí je i WI-FI připojení zdarma a duty free zóna.   Svá zavazadla můžeme nechat zabalit do ochranné fólie Tím je pomůžeme zabezpečit před vykradením a poškozením. Kromě toho tu najdeme i bankovní služby, dětský koutek a business salónek.   Využili jste už ostravské letiště? A můžete srovnat služby, například parkování, s ostatními letišti?

Publikováno: 07. 12. 2020

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam