Stěhování z České republiky na Slovensko: Jak probíhá a na co se připravit?

Rozhodli jste se, že se přestěhujete, ale nikoliv v rámci města nebo republiky, ale do zahraničí? Pokud vás atraktivní pracovní nabídka nebo cokoliv jiného přimělo ke stěhování na Slovensko, pak je dnešní článek určen právě pro vás. Prozradíme vám, jak stěhování z ČR na Slovensko probíhá, co byste měli zařídit a jak dlouho celý proces potrvá. Stěhování do zahraničí se od toho vnitrostátního v některých ohledech přeci jen liší... Článek jsme vypracovali ve spolupráci s firmou TRIV s.r.o., která se na stěhování z České republiky na Slovensko specializuje. Informace o stěhování do zahraničí jsme čerpali z www.stahovanie.sk.

Je stěhování na Slovensko komplikované?

Většina lidí si přesun do jiného státu ani nedokáže představit, nicméně vás ubezpečujeme, že v případě stěhování na Slovensko nebudete muset čelit závažnějším komplikacím. Přeci jen jde o členský stát EU a proto nebude nutné proclení, kterému byste se v případě stěhování mimo EU nevyhnuli.

Co lze přestěhovat?

Společnost TRIV běžně stěhuje zařízení domů a bytů, ale žádný problém nepředstavuje ani stěhování kanceláře a dokonce ani celé firmy. Stačí se předem domluvit na to, co všechno si přejete přestěhovat. Může se jednat o jakékoliv zařízení – nábytek, kancelářské vybavení i větší a těžší předměty jako je piáno apod. stěhování na slovensko

Za jak dlouho budete bydlet na nové adrese?

Zcela jistě vás bude zajímat, jak dlouho stěhování potrvá. To závisí na tom, jaké služby budete po stěhovací firmě vyžadovat. Bude-li se jednat o pouhou přepravu majetku, počítejte s několika hodinami. Můžete však využít také další služby jako je demontáž, montáž, úklid a podobně. V takovém případě se doba vyřízení zakázky prodlouží třeba i na několik dní. Přesnou dobu se dozvíte na základě konzultace s odpovědným pracovníkem.

Co budete muset vyřídit?

V podstatě nic jiného, než běžné záležitosti, které byste museli vyřídit i při stěhování v rámci ČR. Ukončíte odběr elektřiny a plynu, vypovíte nájemní smlouvu (jste-li v podnájmu) a případně pojištění domácnosti. A nezapomeňte nahlásit novou adresu také na úřadech, institucích či u věřitelů, kterým splácíte úvěr. Následně předložíte stěhovací firmě seznam věcí, které chcete přestěhovat a prohlášení, že se skutečně jedná o váš majetek.

Jak stěhování probíhá?

Společnost TRIV zajišťuje stěhování i do ostatních členských států EU a dokonce i mimo ni. Při stěhování na Slovensko používá nákladní vozy, mimo toto teritorium pak i lodní a leteckou přepravu. O vaše věci bude postaráno a riziko poškození je velmi malé. Přesto si můžete svůj majetek pojistit a předejít tak případným problémům.

Kolik vás to bude stát?

A teď to „nejdůležitější“ - kolik stěhování stojí? Konečnou cenu se dozvíte na základě individuální kalkulace. Náklady se počítají dle využitého dopravního prostředku a vzdálenosti. Připravte se na příplatky za přepravu těžkých břemen (např. trezor, klavír) a to za každý schod a naklopení přes dveře. Cena se může lišit také v závislosti na náročnosti stěhování (např. špatný přístup k budově, zatočené schody, absence výtahu...) a době stěhování. V každém případě dostanete 30 kusů krabic a lepící pásku zcela zdarma. Nebudete muset ztrácet čas sháněním obalového materiálu a budete se moct soustředit na důležitější věci.

Proč se obrátit právě na firmu TRIV?

Společnost TRIV se mezinárodním stěhováním zabývá řadu let a nabízí komplexní servis. Díky letitým zkušenostem v oboru dokáže nabídnout přijatelnou cenu a zajistit maximálně hladký průběh akce. Chcete-li, aby vaše stěhování proběhlo bez problémů, spolehněte se na odborníky. Další informace najdete na www.stehovanie.sk/cs.

Publikováno: 09. 11. 2014

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam

Tagy: stěhování na slovensko | stěhování z čr do zahraničí