Bytové dekorace

O vlněný kusový koberec se musíte správně starat. Jak na to?

Vlněné kusové koberce prozáří vaše bydlení, ale jen za předpokladu, že se o ně budete řádně starat. Běžná údržba spočívá ve vysávání po směru vláken. Optimálně na střední stupeň výkonu a bez kartáčů, které by mohly vlasy poškodit. Rozhodně se vyhněte rotačním a klepacím kartáčům. Další cenné tipy na téma „údržba kusového koberce“ se dozvíte v tomto článku!

Nový koberec zašlapejte

Bezprostředně po pořízení nového vlněného koberce ho co nejvíce „zašlapte“, čímž uvolníte tzv. plovoucí vlas a zajistíte koberci „nesmrtelnost“.

Máte-li možnost koberec vyklepat (např, přes zábradlí, zahradní houpačku apod.), udělejte to. Když udeří mrazy a sníh je suchý, položte jej vlasem do sněhu a vyklepejte.

Zafungovat mohou i babské rady

O údržbě kusových koberců věděly své již naše babičky. K čištění používaly kyselé zelí bez šťávy, které rozprostřely po koberci a nechaly působit. Pravdou je, že tato metoda koberec osvěží a rozjasní, ale nepříjemného zápachu jen tak nezbaví. Tomu můžete předejít tak, že koberec umístíte na méně zatěžovaná místa a budete ho pravidelně otáčet. Barvám mohou ublížit intenzivní sluneční paprsky.

Vlněnému koberci neublíží ani červené víno

K největším katastrofám, které mohou kusový koberec potkat, patří vylité červené víno. Kvalitní vlněný koberec však ustojí i tuto nehodu. Stačí, když víno odsajete hadříkem nebo papírovými ubrousky a vložíte je i pod koberec. Poté inkriminované místo zasolíte a koberec vespod podložíte. Posledním krokem je dočištění roztokem vlažné vody s jádrovým mýdlem. Použijte houbičku, vytvořte pěnu a čistěte ve směru vláken. V žádném případě nepoužívejte chemické přípravky!

Kde seženete krásné kusové koberce?

Designové kusové koberce v klasickém i moderním pojetí najdete ve specializovaném e-shopu bytema.cz. Prodejce je na trhu více než 20 let, zboží má skladem a odesílá do 24 hodin. Informace o produktech vám ochotně poskytne proškolený personál.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.