Bytové dekorace

O vlněný kusový koberec se musíte správně starat. Jak na to?

Vlněné kusové koberce prozáří vaše bydlení, ale jen za předpokladu, že se o ně budete řádně starat. Běžná údržba spočívá ve vysávání po směru vláken. Optimálně na střední stupeň výkonu a bez kartáčů, které by mohly vlasy poškodit. Rozhodně se vyhněte rotačním a klepacím kartáčům. Další cenné tipy na téma „údržba kusového koberce“ se dozvíte v tomto článku!

Nový koberec zašlapejte

Bezprostředně po pořízení nového vlněného koberce ho co nejvíce „zašlapte“, čímž uvolníte tzv. plovoucí vlas a zajistíte koberci „nesmrtelnost“.

Máte-li možnost koberec vyklepat (např, přes zábradlí, zahradní houpačku apod.), udělejte to. Když udeří mrazy a sníh je suchý, položte jej vlasem do sněhu a vyklepejte.

Zafungovat mohou i babské rady

O údržbě kusových koberců věděly své již naše babičky. K čištění používaly kyselé zelí bez šťávy, které rozprostřely po koberci a nechaly působit. Pravdou je, že tato metoda koberec osvěží a rozjasní, ale nepříjemného zápachu jen tak nezbaví. Tomu můžete předejít tak, že koberec umístíte na méně zatěžovaná místa a budete ho pravidelně otáčet. Barvám mohou ublížit intenzivní sluneční paprsky.

Vlněnému koberci neublíží ani červené víno

K největším katastrofám, které mohou kusový koberec potkat, patří vylité červené víno. Kvalitní vlněný koberec však ustojí i tuto nehodu. Stačí, když víno odsajete hadříkem nebo papírovými ubrousky a vložíte je i pod koberec. Poté inkriminované místo zasolíte a koberec vespod podložíte. Posledním krokem je dočištění roztokem vlažné vody s jádrovým mýdlem. Použijte houbičku, vytvořte pěnu a čistěte ve směru vláken. V žádném případě nepoužívejte chemické přípravky!

Kde seženete krásné kusové koberce?

Designové kusové koberce v klasickém i moderním pojetí najdete ve specializovaném e-shopu bytema.cz. Prodejce je na trhu více než 20 let, zboží má skladem a odesílá do 24 hodin. Informace o produktech vám ochotně poskytne proškolený personál.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.