Skvělé tipy

Smlouva o převodu nemovitosti není jen tak

Smlouva o převodu nemovitosti je potřebná při prodej nemovitosti, ale i v případě koupě nemovitosti. Pokud podobným procesem neprocházíte dnes a denně, je vždy dobré se mít na pozoru a celou záležitost nepodcenit. Smlouva o převodu nemovitosti musí mít všechny potřebné náležitosti a může obsahovat i spoustu kliček či úskalí. Může také vypadat pokaždé jinak. Někdy je to darovací smlouva, či smlouva o převodu družstevního podílu, ke které je třeba sepsat i návrh na vklad do katastru nemovitostí na předepsaném formuláři. Pokud v něm uděláte chybu, budete lehčí o 1 000 korun. Opravit se totiž nedá a s podáním nového návrhu na vklad zaplatíte i další správní poplatek.

Smlouva o převodu nemovitosti

Podklady pro sepis smlouvy můžete předat osobně, ale zaslat i e-mailem. Smlouvu včetně návrhu na vklad pak obdržíte v elektronické podobě stejnou cestou. Zaplatíte online a nemusíte nikam chodit. Pokud budete převádět více než 10 nemovitých věcí, nebo se daného procesu zúčastní více než 4 účastníci smlouvy, stanovuje se vždy individuální cena dle dohody. Platba za správní poplatek pro katastrální řízení na vklad do katastru nemovitostí činí 1 000 korun. Pokud využijete advokátních služeb, tak vám advokát dálkovým přístupem opatří potřebné výpisy z katastru nemovitostí se správním poplatkem 50 korun za každou stránku. Nemuset pobíhat po úřadech. Nechat vše na odbornících se vyplatí časově i finančně. Po dohodě lze také využít služeb advokátní úschovny kupní ceny na depozitních účtech advokáta.

Prodej nemovitosti, koupě nemovitosti a daň z nabytí nemovitosti

Daň z nabytí nemovitosti v současné době činí 4 % z převodní ceny, neboli nabývací hodnoty, či ze srovnávací daňové hodnoty. Srovnávací daňová hodnota je částka, která odpovídá 75 % směrné hodnoty, tedy obvyklé ceny nemovitosti, kterou stanoví správce daně na základě cenových map. Může to být také částka odpovídající 75 % ceny zjištěné, což je cena dle znaleckého posudku. Daňové přiznání je třeba podat a daň zaplatit nejpozději do konce třetího kalendářního měsíce následujícího po kalendářním měsíci, ve kterém byl proveden vklad práva do katastru nemovitostí. Nevíte, jak jej vyplnit? I s tím vám může pomoci právník. Usnadněte si celý proces a hledejte pomoc na judrkazda.cz.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.