Nesmrtelné zrcadlové skříňky

Doba, kdy koupelna bývala jen čistě funkční místností dávno pryč. Už několik let se klade důraz jak na její praktičnost, tak i na její vzhled a celkové zařízení. Protože je to místo, kam po probuzení míří naše kroky prakticky jako první, je to docela logické. Již v dobách dávno minulých hrály prim v téměř každé koupelně zrcadlové skříňky. Je ovšem až neuvěřitelné, jakou obměnou za roky prošly. Nepěkné, strohé a přísně funkcionalistické bílé cosi dnes střídá ohromný výběr nejrůznějších variací, které jsou nejen účelné, ale lahodí i oku. Celkově dokážou dokonale doladit interiér koupelny. I materiály, z kterých se zrcadlové skříňky vyrábí, jsou dnes maximálně flexibilní, vše podle toho, pro jaký styl se majitel koupelny rozhodne. Co se týče trendů, dlouhodobě jsou v kurzu koupelny, které se co nejvíc blíží přírodě, přírodním materiálům a vzdušnému vzhledu. Mít kus přírody aspoň v téhle formě doma je častým záměrem zejména v menších bytech v centrech velkých měst.

Zrcadlo s LED osvětlením poskytne komfort

Celkový vzhled interiéru dnes designéři dotahují nejen samotnou sanitou, ale také osvětlením. Ke koupelně jaksi patří příjemné, neagresivní světlo, které podtrhne intimní atmosféru. Občas je však potřeba světlo umístit cíleně, což ocení zejména muži při holení, ale i ženy při líčení. Ideálně je tak pro tento případ volit zrcadlo s LED osvětlením, které interiér koupelny perfektně doplní, poslouží účelu a zároveň nebude rušivým elementem. Protože výrobci dnes dokážou reflektovat prakticky na jakýkoliv požadavek, může se tento kus vybavení stát absolutní dominantou koupelny.

Zrcadla, bez nich to prostě nejde

Jestli je něco, bez čeho se v koupelně neobejde snad nikdo, tak jsou to zrcadla. Skříňku, poličku, odkládací plochu, to vše oželíme, ovšem zrcadlo, to je něco zcela jiného. Ne vždy nás ranní pohled do něj potěší, zejména po prohýřené noci. Nicméně je to právě zrcadlo, které nám poskytne náš obraz poté, co si na sobě dáme trochu záležet. Výběr zrcadla je limitovaný jen fantazií a představou, ale protože koupelna je obvykle menší místnost je dobré se o jejím celkovém vzhledu poradit s architektem. Ten nejlépe poradí, jaké zrcadlo a kde bude pro danou místnost vhodné. Opticky může místnost zvětšit a zároveň zachová útulnost koupelny. A jak jste na tom s ranním pohledem do zrcadla vy?

Publikováno: 15. 01. 2020

Kategorie: Interiér

Autor: Adam