Přechodové lišty - efektivní způsob, jak rozdělit dvě rozdílné podlahové krytiny

Detaily tvoří celek a v případě bydlení to platí dvojnásob. Dnes ovšem nebudeme rozebírat dekorace nebo optimální sladění barev. Zaměříme se na často opomíjený prvek, bez kterého interiér budí dojem „nedodělaného“ - lišty. Znáte snad lepší způsob, jak opticky rozdělit dvě místnosti, které nejsou odděleny dveřmi? Jakým způsobem navazuje vaše plovoucí podlaha na zdivo? Podařilo se vám ji seříznou tak, aby mezi parketou a zdí nebyla nehezká mezera? Ne? Ani tím ovšem využití lišt nekončí...

Bez lišt se neobejdeme v koupelně i v obýváku

Sortiment lišty je široký – jde o prvek, který má mnoho možností využití. Mohli bychom ho rozdělit na lišty pro dlažbu (ukončovací, schodové, k ochraně rohu, přechodové, vanové, dilatační, dělící či balkónové) a pro podlahu (přechodové, náběhové, schodové, soklové, ukončovací či spojovací). V úvodu jsme zmínili, že mimo jiné slouží ke zvýraznění přechodu mezi dvěma přilehlými místnostmi . Takzvané přechodové lišty mohou být využity pro přechod dvou rozdílných (např. koberec a lamino) a samozřejmě i totožných podlahových krytin. V případě, kdy mají krytiny rozdílnou výšku, je jejich oddělení přímo žádoucí. Přechodové lišty pro laminátové a parketové podlahy lze upevnit pomocí lepidla, naražením na hmoždinky, případně šroubem. Jsou bezúdržbové, vyrábí se v mnoha barevných kombinacích a nemají proto ryze funkční, ale také estetický charakter.

Potřebujete lištu, kterou pro vás nikdo jiný nevyrobí?

Široké spektrum všech zmíněných lišt najdete u specializovaného výrobce ACARA, který se výrobou a prodejem zabývá již od roku 1999. Pro nepražáky, ale i všechny ostatní, kteří preferují pohodlný nákup přes internet, jsou lišty k mání na www.acara.cz. A proč jsme se vám rozhodli doporučit právě tuto českou firmu? Argumentů je hned několik – kompletní sortiment za zajímavé ceny, ale také individuální přístup k zákazníkům a profesionální poradenství.

Publikováno: 24. 07. 2013

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: acara | lišty | přechodové lišty