Rekonstrukce domu

Rekonstrukce bytu: Na 2 týdny se přestěhujte a vraťte se do nového

Máte ještě v bytě staré jádro? Ať si říká, kdo chce, co chce, jedinou možností, jak byt přizpůsobit požadavkům současné doby, je vybourat ho. Nátěry jsou pouze dočasným řešením, stejně je jen otázkou času, kdy začne plesnivět. Kromě toho si při vybourání můžete změnit dispozice bytu.

Rekonstrukce bytového jádra je skvělou příležitostí, jak si trochu zvětšit koupelnu. Když se stavěla bytová jádra, koupelny se dělaly malinké. Jestli tedy toužíte po rohové vaně, nebo byste prostě v koupelně chtěli více místa, při vybourání jádra máte šanci.

Rekonstrukce jádra slibuje minimálně novou koupelnu a kuchyni

Při vybourání jádra se provádí rekonstrukce koupelny a často i kuchyně. Staví se nové příčky, a tak je možné si rozmyslet velikost. Uberete z kuchyně a uděláte si větší koupelnu, nebo spíše naopak? Možná nebude nutné rekonstruovat úplně celou kuchyni, na druhou stranu, pokud už se do vybourání jádra pustíte, nechte si zpracovat i návrh kuchyně na míru. Nějaké úpravy stejně budete muset provést, tak proč se do toho nepustit rovnou pořádně a se vší parádou?

Raději se někam odstěhujte

Vybourání jádra není kompletní rekonstrukce bytu, rekonstruují se v podstatě jen koupelna, toaleta a kuchyně. Přesto je nejlepší se na dobu rekonstrukce někam odstěhovat. Koupelna, toaleta a kuchyně jsou totiž místnosti, bez nichž se vám bude žít opravdu těžko. Mnozí lidé si nechávají jádro předělat tehdy, když jedou na dovolenou. Jestli se tedy v nejbližších měsících někam chystáte aspoň na týden, zkuste si domluvit stavební práce právě na tuto dobu. To nejhorší přečkáte mimo domov a vrátíte se skoro do hotového.

Jak dlouho taková rekonstrukce trvá?

Zpravidla týden až čtrnáct dní. Celý proces urychlíte, když si najdete firmu, která zvládá všechno najednou. Shánět zvlášť instalatéra, malíře, zedníka je časově náročné, kromě toho je velmi těžké vše domluvit tak, aby to na sebe navazovalo. Jestli vás tedy rekonstrukce bytu čeká, najděte si jednu firmu. V Ostravě, Havířově, Bohumíně, Kopřivnici a okolí může být dobrou volbou například společnost Famattes. Má spoustu kladných referencí a v regionu je známá.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.