Rekonstrukce domu

Pořizujete nová okna? Pomůže vám vybrat ta správná

Stavíte dům nebo jen plánujete výměnu stávajících oken? Máme pro vás přehled, který vám usnadní výběr. Podíváme se na pro a proti různých druhů oken a poradíme vám, jak zvolit firmu, která vám okna dodá a provede jejich montáž.

Přehled oken

Plastová okna

Plastová okna hrají prim v panelových domech. Nahrazují stará okna, která pouští ven příliš mnoho tepla, a tak vůbec nejsou úsporná. Plastová okna izolují perfektně, a to jak teplo, tak i zvuk. Jejich pořízení vychází levně a údržba je levná. Jejich nevýhoda spočívá pouze ve vzhledu. Panelovému domu tolik nevadí, ale do rodinného domu je lepší zvolit jiný druh oken.

Dřevěná okna

Moderní dřevěná okna izolují mnohem lépe než kdysi dávno, pořád však za jinými okny pokulhávají. Rámy se vyrábějí nejčastěji ze smrku, dubu nebo tropického dřeva merati. Vypadají krásně, ale jsou náchylná na nepřízeň počasí. Údržba není tak jednoduchá jako u plastových oken. Musí se pravidelně ošetřovat speciálním nátěrem.

Hliníková okna

Hliníková okna jsou skvělá možnost pro všechny, kdo shánějí nová okna do rodinného domu. Lahodí oku, ale to není zdaleka všechno. Příznivce získávají jednoduchou údržbou a izolačními funkcemi. Jediným problémem je poměrně neekologický způsob výroby, během které dochází k příliš vysoké spotřebě energie.

Jak vybrat firmu

Obrázek o tom, jaká existují okna, jste si už udělali. Nyní se stačí rozhodnout, které firmě svěříte montáž. Rozhodně automaticky nevolejte tu, která má nejnižší ceny! Dejte především na recenze. Nejspolehlivější jsou ty, které vám podají vaši známí. Pokud nikoho takového v okolí nemáte, hledejte na internetu. Mějte ovšem na paměti, že online diskuze mohou klamat.

Hodně napoví také množství zkušeností dané firmy nebo třeba ochotnost zaměstnanců se s vámi bavit. Vyberte pokud možno firmu, která už nějakou dobu funguje a některé své práce prezentuje na stránkách.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.