Interiér

Navrhujeme vestevěnou skříň

Vestavěné skříně jsou nedílnou součástí moderních domácností. Oproti klasickému nábytku mají spoustu výhod – výrazně šetří prostor, kterého v bytech není zrovna přehršel a kromě toho skvěl vypadají. Na co si však dát při jejich výběru pozor? Koupi nové skříně je třeba důkladně promyslet a pomoci by vám mohlo několik následujících tipů.

1. Výměra prostoru

Prvním krokem je důkladná výměra prostoru. Chopte se metru a vyznačte si rozměry. Počítejte nejen s hloubkou skříně, ale také s cca 10 cm navíc pro kolejnice. Vodováha také nebude od věci – zjistíte, zda nemáte křivou podlahu a případně ji před montáží dorovnáte.

2. Nákres

Vestavěné skříně si pořizujeme proto, protože do nich chceme naskládat specifické věci. Nakreslete si proto návrh vestavěné skříně a nezapomeňte na všechny důležité prvky – šatní tyče, zásuvky, police nebo drátěné programy na boty.

3. Výběr materiálu a barev

Každý výrobce vám nabídne vzorkovník s desítkami variant barevných kombinací pro vnitřek skříně. Nejoblíbenější je bílá, na které je oblečení a věci dobře vidět. Stejně tak i špína a nečistoty a proto důkladně zvažte, zda by nebyl praktičtější tmavší odstín.

O to více se můžete „vyřádit“ na vnější straně vestavěné skříně a to nejen co se týče barev, ale i materiálů. Kromě potažené dřevotřísky bývá na výběr také několik variant skel – lakomat, matelux a lakobel. Poslední dva zmíněné nejsou průhledné, ale přes lakomat lze vidět obrysy věcí. Oblíbená jsou i zrcadla, ale měly by být potaženy bezpečnostní fólií.

4. Ladíme detaily

Detaily jsou důležité a mohou výrazně zvýšit funkčnost skříně. V souvislosti s šuplíky se vyplatí připlatit za mechanické dojezdy, díky kterým se sníží hlučnost při dovírání. Dveře by měly být opatřeny tlumiči. Dá-li vám výrobce na výběr mezi ocelovými a hliníkovými rámy, volte hliník, která vypadá mnohem lépe.

A rada na závěr? Chtějte vidět vestavěné skříně ceník – jedině tak předejdete nepříjemnému překvapení v podobě faktury s mnohem vyšší částkou, než jste původně čekali.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.