Interiér

Kusový koberec jako správná volba? Víme, proč byste si ho měli pořídit i vy

Upoutaly vás koberce menších rozměrů, které se prodávají pod názvem kusové? Není divu, jedná se o velmi oblíbený designový doplněk s mnohostranným využitím. Hodí se prakticky do všech místností a oceníme ho především v momentě, kdy je zapotřebí kombinace výhod tvrdé podlahy (tzn. jednoduchá údržba) a měkkého vlákna. Poměrně často se objevují na dřevěných podlahách, kde by bylo na škodu zahalovat pěknou strukturu krytiny celoplošným kobercem.

Jaké druhy kusových koberců známe?

Vybrat si správně není snadné – kusové koberce jsou k dostání v nepřeberném množství variant. Jednotlivé kusy se liší barvou, vzory i materiálem. Z hlediska využití je lze rozdělit na kusové koberce pro děti (bývají opatřeny veselý motivem, případně vzorem silnice či deskové hry apod.) a koberce určené do obytných místností.

Z jakých materiálů se kusové koberce vyrábí?

Zřejmě nejčastějším a současně cenově nejdostupnějším materiálem pro výrobu kusových koberců je polypropylen, a to v provedení s nízkým i dlouhým vlasem. Jeho velkou výhodou je snadná údržba.

Mezi další obvyklé materiály patří polyester, polyolefin a vlna, která se vyznačuje dlouhou životností, ale poměrně náročnou údržbou. Rozhodnete-li se pro kusový koberec z přírodní vlny, bezesporu získáte krásný interiérový doplněk – mějte však na paměti, že mu vůbec nesvědčí skvrny od potravin. Zbavit se jich je mnohem obtížnější než v případě polypropylenového koberce.

K dostání jsou také koberce z jiných přírodních materiálů, například z juty, bambusu a silasu. V případě těchto materiálů není možné čištění tzv. mokrou cestou, k odstranění nečistot je vhodné použít speciální směs nebo suchou pěnu.

Kusové koberce se vyrábí v různých tvarech (čtvercové, obdélníkové, kulaté i atypické). Vždy se snažte vybrat hustší provedení s dostatečně kvalitním podkladem. Nižší cena jde ruku v ruce s nižší hustotou vláken, a kratší životností.

Bohatou nabídku kusových i metrážových koberců najdete na eshop.superpodlaha.cz.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.