Interiér

Kusový koberec jako správná volba? Víme, proč byste si ho měli pořídit i vy

Upoutaly vás koberce menších rozměrů, které se prodávají pod názvem kusové? Není divu, jedná se o velmi oblíbený designový doplněk s mnohostranným využitím. Hodí se prakticky do všech místností a oceníme ho především v momentě, kdy je zapotřebí kombinace výhod tvrdé podlahy (tzn. jednoduchá údržba) a měkkého vlákna. Poměrně často se objevují na dřevěných podlahách, kde by bylo na škodu zahalovat pěknou strukturu krytiny celoplošným kobercem.

Jaké druhy kusových koberců známe?

Vybrat si správně není snadné – kusové koberce jsou k dostání v nepřeberném množství variant. Jednotlivé kusy se liší barvou, vzory i materiálem. Z hlediska využití je lze rozdělit na kusové koberce pro děti (bývají opatřeny veselý motivem, případně vzorem silnice či deskové hry apod.) a koberce určené do obytných místností.

Z jakých materiálů se kusové koberce vyrábí?

Zřejmě nejčastějším a současně cenově nejdostupnějším materiálem pro výrobu kusových koberců je polypropylen, a to v provedení s nízkým i dlouhým vlasem. Jeho velkou výhodou je snadná údržba.

Mezi další obvyklé materiály patří polyester, polyolefin a vlna, která se vyznačuje dlouhou životností, ale poměrně náročnou údržbou. Rozhodnete-li se pro kusový koberec z přírodní vlny, bezesporu získáte krásný interiérový doplněk – mějte však na paměti, že mu vůbec nesvědčí skvrny od potravin. Zbavit se jich je mnohem obtížnější než v případě polypropylenového koberce.

K dostání jsou také koberce z jiných přírodních materiálů, například z juty, bambusu a silasu. V případě těchto materiálů není možné čištění tzv. mokrou cestou, k odstranění nečistot je vhodné použít speciální směs nebo suchou pěnu.

Kusové koberce se vyrábí v různých tvarech (čtvercové, obdélníkové, kulaté i atypické). Vždy se snažte vybrat hustší provedení s dostatečně kvalitním podkladem. Nižší cena jde ruku v ruce s nižší hustotou vláken, a kratší životností.

Bohatou nabídku kusových i metrážových koberců najdete na eshop.superpodlaha.cz.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.