Zahradní domek - perfektní místo pro věci, které chcete mít vždy po ruce

Máte doma spoustu nástrojů a nářadí, které nemáte kam uskladnit? Respektive máte – můžete je mít ve sklepě nebo v nevyužité skříni, ale tím pádem je nemáte vždy po ruce. Všechno potřebné náčiní však můžete uskladnit na mnohem praktičtějším místě, v zahradním úložném domku a mít je tak tam, kde je skutečně potřebujete mít. Pěkně pohromadě a v bezpečí. Zahradní domky jsou ve všech ohledech velmi praktické. Jsou prostorné a velmi snadno se montují. I navzdory nízké ceně není problém vyhledat konstrukci, která je kvalitní a zároveň dobře vypadá. Jsou vhodné k celoročnímu používání a jejich využití závisí na vás – můžete v nich uskladnit nejen pracovní nástroje a zahradní techniku, ale také zahradní nábytek nebo sportovní náčiní či motoristické potřeby. Zkrátka cokoliv, co by vám doma nemělo překážet.

Zahradní domky z plechu

Mezi nejoblíbenější plechové zahradní domky patří modely značky Arrow, M.A.T. a Wagner, které se vyrábí z kvalitní oceli. Díky povrchové úpravě pozinkováním nedochází ke korozi a konstrukce vydrží roky jako nová. Mezi další přednosti patří i jednoduchá montáž a zasouvací dveře, které domku propůjčují neotřelý design. Domky Arrow jsou navíc dostupné i ve speciální úpravě imitace dřeva. I přesto, že jde o obyčejnou kůlnu, jde o prvek, který na vaší zahradě rozhodně nebude dělat ostudu. Nezapomeňte, že zahradní domky M.A.T. jsou dodávány bez podlahy a je třeba je upevnit k předem připravenému povrchu (dřevěná deska, dlaždice, beton). Domky Wagner podlahu mají a jsou připraveny k okamžité montáži.

Zahradní domky z plastu

Alternativou k plechovým domkům jsou celoplastové verze, které ve svých vlastnostech nijak nezaostávají (samozřejmě bavíme-li se o kvalitním tvrzeném plastu) – i ony jsou snadno smontovatelné, uzamykatelné a tedy bezpečné, naprosto bezúdržbové a designově vyvedené. V souvislosti s plastovými domky doporučujeme modely od Lanitplast, které jsou dodávány s podlahami a ventilací.

Zahradní domky ze dřeva

Pokud vám ocel a plast z nějakého důvodu nevyhovují, sáhněte po dřevu. Budete se však smířit s nutností pravidelné údržby, která je jakousi daní za estetiku. V tomto ohledu je mnohem praktičtější ocel a plast se zmíněnou povrchovou úpravou, která je od skutečného dřeva na první pohled k nerozeznání. Pestrý výběr ocelový a plastových domků najdete na noto.cz.

Publikováno: 28. 06. 2013

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam

Tagy: plastové zahradní domky | plechové zahradní domky | zahradní domek | zahradní domky