Naučte se využívat kalibry

Rozměry lze samozřejmě ověřit i klasickým měřidlem, ale to by zabralo mnoho času. Kromě toho hrozí, že se člověk při odečítání rozměru ze stupnice splete. Právě proto se ve velkovýrobách využívají raději kalibry.

Kalibr má jednu dobrou stranu a druhou zmetkovou. Tyto strany zkusíte nasadit na výrobek. Pokud ta dobrá nasadit jde a špatná ne, všechno je v naprostém pořádku. V opačném případě máte v ruce zmetek a můžete se radovat, že se vám ho podařilo odhalit dřív, než se dostal z firmy ven.

Kalibr je tedy potřeba pořídit na jeden konkrétní rozměr. Nedává moc smysl kupovat ho, když vyrábíte pouze jeden kus daného výrobku. To vás vyjde lépe ho změřit klasickým měřidlem. Při výrobě většího množství kusů ovšem s kalibrem ušetříte značné množství času.

Jaké všechny typy kalibrů existují? Kalibry válečkové, třmenové, závitové a mnohé další. Objevte je v sortimentu e-shopu Nástroje.cz, který provozuje společnost Michovský TOOLS. Má širokou nabídku kalibrů v mnoha různých rozměrech, a jestli se vám nepodaří najít ten, jejž potřebujete, vždycky si ho můžete nechat vyrobit na míru podle výkresu. Případně na základě výrobku, jestliže nemáte k dispozici výkres. Veškeré kalibry jsou odolné, vyrobené z kvalitních materiálů, a budete-li si to přát, mohou být dodány také včetně certifikátu.

Publikováno: 27. 04. 2022

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam