Do katastru můžete nahlédnout i online!

Přemýšlíte nad koupí parcely nebo nemovitosti a chystáte se na katastrální úřad? Nebo jen potřebujete zjistit informace o vlastním pozemku? Díky internetu nikam chodit nemusíte a všechny potřebné údaje najdete pěkně v pohodlí domova. Prozradíme vám, kde hledat a proč se vyplatí podobné online služby využívat.

Nahlížení do katastru nemovitostí je užitečná služba, kterou využívají jak jednotlivci, kteří potřebují informace o vlastní nebo cizí parcele či nemovitosti, ale také realitní makléři a kanceláře. Doby, kdy jsme museli vážit cestu na katastr, jsou ty tam a celou záležitost můžeme vyřešit doma u počítače. Jediné, co k vyhledání informací z katastrální mapy potřebujeme, je adresa parcely.

Pokud se na oficiálních webových stránkách katastru nevyznáte a potřebujete s vyhledáváním poradit, nezapomeňte si přečíst podrobný postup na webech www.nemovitosti-nahlizeni-katastr.cz a www.katastralni-mapy-parcel.cz.

Služba je zcela zdarma a placená je pouze sekce, ve které můžete nahlédnout i na podrobnější informace jako jsou rodná čísla vlastníků apod. Výstupy, které nabízí online katastr nemovitostí nahlížení jsou shodné s těmi, které dostanete na katastrálním úřadě.

Vyhledávání údajů v katastru je užitečná služba, kterou dříve nebo později využije téměř každý. Nápomocné by vám však mohlo být také vyhledávání telefonních čísel. Třeba zrovna při příležitosti kontaktování vlastníka vyhlídnuté parcely. Klasický telefonní seznam potřebovat nebudete a všechny údaje najdete opět na internetu. Vyhledáváním vás provede web www.seznam-telefonni.cz, na kterém se dozvíte, kde a jak telefonní čísla hledat.

Publikováno: 03. 07. 2013

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam

Tagy: katastr | katastrální mapy | latastr nemovitostí online | vyhledávání v katastru