Předsudky stranou: Kvalitní mobilní WC nezapáchá a je naprosto hygienické

Mobilní neboli chemické WC se nejčastěji nachází na staveništích, ale také na místech bez vodovodní přípojky a odvodu odpadu. V některých lidech sice toto řešení vzbuzuje rozpaky, nicméně efektivitu mu rozhodně nelze upřít. Možná se bude hodit i vám, ať už do rodinného domu ve fázi rekonstrukce, do zahradního domku, na chatu nebo chalupu. A my vám prozradíme alespoň základní informace, které byste o bezpřípojkovém WC měli vědět.

Na jakém principu chemické WC funguje?

Biologicko – chemické WC pracuje na poměrně jednoduchém principu uzavřeného kruhu. Konstrukce se skládá ze speciální sběrné nádrže s odpadem, na který nepřetržitě působí desinfekce a desodarace. K částečnému rozkladu přispívá kvalitní ekologická náplň. Díky těmto prvkům je WC naprosto hygienické a nezapáchá. Ostatně je to právě obava ze zápachu, která může potenciální zájemce o bezpřípojkové řešení odradit. Vy už ale víte, že z ničeho takového nemusíte mít strach.

Jak je to s obsluhou?

Mobilní WC se chlubí snadnou obsluhou, která spočívá ve stlačení pedálu. Uvnitř mísy cirkuluje chemicky upravovaná voda a při každém spláchnutí dojde k velmi intenzivnímu promíchání a provzdušnění obsahu nádrže (tím jsou odbourány nežádoucí látky). Poté dojde k automatickému uzavření nerezovými záklopkami.

Špičková mobilní WC vyrábí česká společnost BAPA

Shrnuto a podtrženo, moderní mobilní biologicko – chemické WC lze použít opravdu všude. Sháníte-li opravdu kvalitní výrobek, který vám bude skvěle sloužit, poohlédněte se po něm na www.provapo.cz. Česká společnost BAPA vyrábí mobilní WC a WC kabiny PROVAPO již od roku 1991. Jsou k dostání v různých velikostech, pro různé počty osob a různorodé prostorové možnosti. Nedílnou součástí sortimentu jsou také speciální WC pro handicapované osoby a další specifická řešení.

Publikováno: 23. 02. 2015

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam

Tagy: biologicko chemické wc | mobilní wc | wc kabiny