Pomáháme s výběrem: Špičkové motorové pily a další pomocníci

Donedávna prořezání stromů a likvidace prken zabrala celý den, nicméně s motorovou pilou je práce rychlejší a jednodušší. Výběr motorové pily ovlivňuje několik faktorů – výkon motoru, hmotnost, spotřeba pohonných hmot, bezpečnost, spolehlivost či servisní zázemí. V neposlední řadě byste se měli ohlížet na uživatelský komfort, přičemž motorová pila by měla nabízet antivibrační systém, ergonomickou rukojeť a snadné nastartování. V následujících řádcích se podíváme na motorové pily značek DOLMAR a STIHL.

Nejlehčí motorová pila DOLMAR

V globálním měřítku je společnost DOLMAR velmi významným výrobcem benzínového nářadí. V kompetenci této firmy je vývoj, výroba a prodej kvalitních přístrojů se spalovacími motory. Pakliže preferujete co nejnižší hmotnost, tomuto požadavku vyhoví motorová pila PS221TH. Se svými 2,5 kilogramy je tento model představován jako nejlehčí motorová pila na světě. Samozřejmostí je systém startování Easy Start, který snižuje náročnost startování až o 60 %. Logické uspořádání rukojetí umožňuje ovládat pilu jednou rukou. Délka lišty je 25 cm, což je pro práci na zahradě naprosto vyhovující. Motorová pila disponuje spolehlivým motorem o objemu 22,2 cm3 a výkonem 0,74 kW. Produktové portfolio značky DOLMAR zahrnuje vedle motorových pil také sekačky, křovinořezy, rozbrušovačky či benzínové nůžky na živý plot.

Motorové pily STIHL

Společnost Andreas STIHL spol. s.r.o., která působí na tuzemském trhu, je dceřinou společností koncernu STIHL AG. Historie značky STIHL sahá až do roku 1926 a v současné době představuje význačného výrobce a distributora motorových pil. Velmi populární je motorová pila MS211, která má benzinový motor s výkonem 1,7 kW. Moderní motorová pila s hmotností 4,3 kg se pyšní nízkou úrovní vibrací a rozsáhlou výbavou. Samozřejmostí je systém filtrace vzduchu s předřazeným odhlučňováním. Motorová pila, jejíž lišta má délku 35 cm, je ideální k řezání palivového dřeva a stromů o průměru až 30 cm. Značka STIHL se specializuje nejen na motorové pily, ale nabízí také křovinořezy, motorové zahradní nůžky, půdní jamkovače, motorové foukače a další.

Publikováno: 15. 07. 2015

Kategorie: Pro kutily

Autor: Adam